سخنگوی وزارت صمت گفت: بزودی محدودیت‌های ثبت نام از طرح‌های فروش بدون قرعه کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو حذف خواهد شد.

رفع محدودیت‌ ثبت‌نام فروش برخی خودروها

به گزارش کارآفرین نیوز، امید قالیباف در خصوص فروش خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص اظهار کرد: پس از انجام دو مرحله فروش در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، شاهد کاهش قیمت در بازار هستیم. این روند کاهشی نشان می‌دهد که فروش خودرو در سامانه مربوطه اثر بخش بوده و از التهاب بازار کاسته است.

وی افزود: بر این مبنا قرار شده برای طرح‌های فروشی که از قرعه کشی خارج می‌شوند محدودیت‌های سابق حذف شود که این اتفاق پس از ۳ سال رخ می‌دهد.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: به طور نمونه اگر شخصی بخواهد یک دستگاه کوییک آر از بازار آزاد خریداری کند می‌تواند بعد از این به صورت مستقیم خودروی خود را از کارخانه بدون در نظر گرفتن اینکه آیا پلاک فعال دارد یا خیر و اینکه در ۲ سال گذشته خودرو خریداری کرده یا خیر، خریداری کند. این مسئله باعث می‌شود به جای اینکه تقاضا به سمت بازار آزاد سرازیر و منجر به افزایش قمیت شود، تقاضاها از طریق کارخانه پاسخ داده شود؛ همین امر نیز موجب می‌شود قیمت خودرو بیش از پیش کاهش پیدا کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =