مدیرعامل شرکت کومار گفت: سرعت ارائه خدمات، بانک کارآفرین را متمایز از سایر بانک‌ها کرده است.

چالاکی و سرعت خدمات نقطه تمایز بانک کارآفرین

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، مهندس اردشیر طهرانی زاده، مدیرعامل شرکت کومار به عنوان یکی از مشتریان بزرگ بانک کارآفرین در گفت و گویی که با نشریه پیام کارآفرین داشته است ضمن تقدیر از سرعت و چالاکی بانک کارآفرین در ارائه خدمات به بخش خصوصی گفته است:" بانک کار آفرین به عنوان یک بانک خصوصی همراهی جدی ای در پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهری بندرعباس دارد و سرعت، چالاکی در ارائه خدمات و همراهی بانک موجب شده تا این پروژه با سرعت خوبی انجام شود. "

وی ادامه داد: "اصولا طرح های عمرانی با توجه به چالش های دریافتی بودجه های عمرانی که اکثرا با تاخیر مواجه است و اینجاست که نقش بانک ها در تامین نیاز تسهیلات و اعتبار اسناد ریالی داخلی بسیار جدی است و می تواند کمک شایانی به این کمبود نقدینگی کند که بانک کار آفرین در این موضوع به خوبی همراه پیمانکاران بخش صنعت احداث است. "

طهرانی زاده با تقدیر از همراهی بانک افزود:" فرایند درخواست از بانک کارآفرین در خصوص اعطای تسهیلات مدنظر در مدت‌زمان بسیار کوتاهی تبدیل به مصوبه شد. این مسئله موجب تسریع در انجام پروژه ها بوده که البته این روال مزیت بسیار خوب بانک کارآفرین نسبت به برخی بانک‌ها است. "

مدیرعال شرکت کومار بانک کارآفرین را شریک تجاری خود خواند و با اشاره به روال همکاری بانک ها و فعالان صنعتی تصریح کرد:"برای اجرای پروژه‌ها نیاز به کمک و مساعدت بانک‌ها است و اگر مساعدت‌ها و اعطای تسهیلات برای اجرای پروژه‌ها توسط بانک‌ها انجام نشود، عملاً امکان انجام فعالیت‌های عمرانی با مشکلات زیادی روبرو خواهد بود. در سال‌های سخت و دشوار اقتصادی بانک‌ها باید از بخش‌های مختلف اقتصادی حمایت کنند، هرچند برخی بانک‌ها در این زمینه به‌ صورت قدرتمند عمل‌ نکرده‌اند، اما به نظر من یکی از وظایف بسیار مهم بانک‌ها توجه به توسعه عمران و آبادانی در کشور است.

طهرانی زاده گفت: "مزیت رقابتی بانک‌ها در مواجه با شرکت‌های پیمانکاری باید نوع خدماتی باشد که ارائه می‌دهند. تمایز ارائه خدمات در شرکت‌های پیمانکاری حتماً باید مورد توجه و ملاحظه قرار گیرد و به‌ هیچ‌وجه با شرکت‌های تولیدی و خدماتی مقایسه نشوند. خوشبختانه بانک کارآفرین با تحلیل ویژه‌ای که از شرایط شرکت‌های پیمانکار دارد، همکاری و همراهی خوبی دارد و بسیار هوشمند و چالاک عمل می‌کند. این مسئله موجب شد که حجم بالایی از ضمانت‌نامه‌هایمان را به سمت بانک کارآفرین سوق دهیم این در حالی است که با برخی بانک‌ها در حدود ۱۵-۱۰ سال است که همکاری می‌کنیم اما سرعت ارائه خدمات این بانک‌ها به‌ هیچ‌ وجه قابل‌ مقایسه با بانک کارآفرین نیست. "

وی در بخشی از گفت و گوی خود با پیام کارآفرین پیشنهاد کرد:" بانک ها نیازمند بازنگری در نگرششان به پیمانکاران هستند و بهتر است از نگاه خدماتی به این صنعت خارج شده و به مانند یک شرکت تولیدی به آن بنگرند؛ چرا که پیمانکاری در کشور جزو شرکت های خدماتی محسوب می شود که در اعتبارسنجی بانک ها این نگرش با چالش مواجه است؛ حال آنکه بسیاری از تسهیلات و امکانات چه توسط دولت و چه توسط بانک ها برای شرکت های تولیدی در نظر گرفته شده و طبق قانون امتیازات کمتری برای شرکت های پیمانکاری که در دسته خدماتی محسوب می شوند قائلند. "

مدیرعامل کومار با اشاره به این که شرکت های پیمانکاری قبل از شروع کار محصول خود را فروخته اند و از این حیث از شرکت های تولیدی جلوتر هستند گفت:" فروش محصول شرکت های پیمانکاری کاملا بدون ریسک است به همین جهت نیازمند همراهی جدی بانک ها در تامین منابع به موقع، ضمانتنامه ها و تامین کمبود نقدینگی به دلیل عدم تخصیص به موقع اعتبارات عمرانی هستیم "

طهرانی زاده درخواست کرد:" به نظرم تضمین درخواست از سوی بانک ها به شرکت های صنعت احداث باید از طریق اعتبارسنجی صورت گیرد و نباید شرکت‌های پیمانکاری را وثیقه سنجی کرد، چرا که اعتبار یک شرکت تنها دارایی ملکی نیست و میزان سابقه، دانش فنی، نیروی انسانی و میزان قراردادهای در دست اجرا؛ توانمندی و دارایی شرکت‌های پیمانکاری محسوب می شود. بیشتر بانک ها تمرکز را بر وثیقه ملکی گذاشته اند لیکن بانک کارآفرین در این گام پیشرو بوده است و از این طریق شرکت کومار با قدمت ۴۵ ساله را اعتبارسنجی دقیقی کرد. "

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =