برای نخستین بار در دو هفته اخیر ارزش بازار ارزهای دیجیتالی زیر دو تریلیون دلار شد.

ارزش بازار ارزهای دیجیتالی زیر دو تریلیون دلار آمد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با وجود اصلاح عمیق بازار ارزهای دیجیتالی در چهارمین هفته ماه آوریل، دن مورهد- مدیر شرکت پنترا کپیتال- از ورود شرکت های بزرگ به عرصه سرمایه گذاری در بازار و احتمال تصویب قوانین مبادلات رمزارزها به عنوان دو عاملی نام برده است که می توانند زمینه ساز رسیدن بیت کوین به قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا سال ۲۰۲۲ شود. وی همچنین پیش بینی کرده است تا ۲۰۲۲ حدود یک میلیون کاربر جدید در جهان به بازار بیتکوین اضافه شود.  

بورس کانادا که یکی از پیشتازترین بورس های جهان در عرصه ارزهای دیجیتالی شناخته می شود با ورود یک صندوق بورسی مبتنی بر رمزارز دیگر موافقت کرد. بدین ترتیب، اکنون چهار ETF که مبتنی بر ارزهای دیجیتالی هستند در بورس تورنتو لیست شده اند. این صندوق بورسی بر پایه رمزارز اتریوم که اکنون دومین رمزارز بزرگ دنیا محسوب می شود، به فعالیت های سرمایه گذاری خواهد پرداخت.  

با تردید نسبت به روند بلندمدت بیت کوین، شمار سرمایه گذاران عمده در اتریوم افزایش قابل توجهی داشته است تا جایی که اکنون تعداد نهنگ های اتریوم که ۱۰ هزار عدد اتریوم یا بیشتر از این رمزارز در اختیار دارند، به رکورد تاریخی تازه ای رسیده است. استفان ایزاک- مدیر موسسه الوین کپیتال- گفت: پایان بیت کوین اجتناب ناپذیر است. نگرانی های محیط زیستی و قانون گذاری های دولتی سرنوشت حتمی بیت کوین را رقم می زنند. نمی دانم چگونه و چه طور، اما پایان بیت کوین رقم خواهد خورد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۸۳۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

بروزرسانی قیمت رمزارزها
نام قیمت (به دلار) تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته تغییرات قیمتی یک هفته اخیر
بیت کوین ۵۰ هزار و ۶۶۸.۴۰ ۱.۳۸ درصد افزایش ۱۷.۹۷ درصد کاهش
اتریوم ۲۲۶۹.۶۳  ۱.۴۸ درصد کاهش  ۶.۱۸ درصد کاهش
بایننس کوین ۵۰۶.۹۰  ۰.۴۹ درصد کاهش ۴.۰۸ درصد کاهش
ریپل ۱.۰۹   ۱.۱۴ درصد کاهش ۳۲.۹۵ درصد کاهش
تتر ۱.۰۰  ۰.۰۲ درصد کاهش ۰.۰۶ درصد کاهش
کاردانو ۱.۱۳ دلار ۱۲.۹۵ درصد افزایش ۲۰.۳۷ درصد کاهش
دوج کوین ۰.۲۷۳ دلار ۱۸.۸۶ درصد افزایش ۴.۰۳ درصد کاهش
پولکا دوت ۲۹.۸۷ دلار ۶.۱۹ درصد کاهش ۳۲.۹۶ درصد کاهش
یونی سواپ ۳۰.۹۰ دلار ۳.۶۳ درصد کاهش ۱۴.۶۴ درصد کاهش
لایت کوین ۲۳۰.۳۳ دلار ۲.۳۹ درصد کاهش ۲۸.۴۱ درصد کاهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =