رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق ۱۵۷ درصدی مالیات بخش درآمد املاک اجاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در تیرماه امسال، ۱۳۰۰ میلیارد تومان مالیات املاک اجاری وصول شد.

۱۳۰۰ میلیارد تومان مالیات املاک اجاری وصول شد

به گزارش کارآفرین نیوز، داود منظور با اشاره به اینکه مالیات ابرازی صاحبان درآمد املاک اجاری بابت عملکرد سال ۱۴۰۰، نسبت به سال گذشته حدود ۱۵۷ درصد تحقق داشته است، بیان کرد: مجموع مالیات ابرازی صاحبان درآمد املاک اجاری در تیرماه سال جاری، رقمی معادل ۱۳ هزار و ۸۲۴ میلیارد ریال بوده است.

وی همچنین گفت: تعداد اظهارنامه ارایه شده از سوی صاحبان درآمد املاک اجاری در تیرماه امسال (بابت عملکرد سال ۱۴۰۰) حدود ۴۳۱ هزار اظهارنامه بوده که به صورت الکترونیکی به سازمان ارسال شده و مربوط به ۸۸۵ هزار ملک در سراسر کشور بوده است.

منظور تصریح کرد: در سال گذشته بابت عملکرد سال ۱۳۹۹، رقمی معادل ۸ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال مالیات از بابت درآمد املاک اجاری وصول شده بود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مورد طرح‌ها و برنامه‌های این سازمان بر کنترل سوداگری در بخش مسکن نیز گفت: در سال جاری نظام مالیاتی در تلاش است تا با اجرای دو پایه مالیاتی که شامل مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر واحدهای مسکونی لوکس است، تا حد امکان از سوداگری در بازار مسکن کاسته و ثبات و وضعیت پایدار را برای حوزه مسکن به ارمغان بیاورد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =