وزیر راه و شهرسازی گفت: از پایان شهریور ماه برنامه تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن را خواهیم داشت که در شهرهای مختلف ایران انجام می‌شود.

زمان تحویل اولین واحدهای مسکن ملی

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی در خصوص واگذاری اراضی دولتی بر اساس ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن، تصریح کرد: فقط حدود چهار درصد از این زمین‌ها را در اختیار داریم و رئیس‌جمهور به همه دستگاه‌های دولتی دستور داده تا وضعیت زمین‌ها حداکثر تا پایان شهریورماه تعیین تکلیف شود.

وی افزود: اگر واگذاری انجام نشود، سازمان ثبت به صورت یک طرفه سند اراضی مربوطه را به نام وزارت راه و شهرسازی صادر می‌کند. در حال حاضر اراضی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد از زمین‌های وزارت راه و شهرسازی را در اختیار داریم و کار ساخت این تعداد واحد مسکونی شروع شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اراضی نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد از زمین‌های راه و شهرسازی در حال تغییر کاربری و الحاق به شهرها در حوزه معاونت شهرسازی است که باید تا پایان شهریورماه تعیین تکلیف شوند. بنابراین اراضی مربوط به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد را تا پایان شهریورماه به‌طور قطع خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: در مورد واگذاری زمین‌های دولتی بر اساس ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن که هفت‌هزار و ۶۰۰ فقره مورد مربوط به استان‌های مختلف است، حدود چهار درصد را در اختیار داریم.

قاسمی گفت: وجود قانون مولدسازی سبب شده تا قانون جهش تولید مسکن با مشکلاتی در اجرا مواجه شود. این قانون به وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا از محل فروش زمین های مازاد کسری اعتبارات خود را تامین کنند و این مانع موجب شده تاکنون دستگاه‌ها زمین در اختیار ما قرار ندهند.

وی با بیان اینکه از پایان شهریور ماه برنامه تحویل واحدها را خواهیم داشت که در شهرهای مختلف ایران انجام می شود، گفت: باید تعدادی واحد را هر ماه تحویل بدهیم و هر ماه تعدادی دیگری را شروع کنیم. کار ساخت ۱.۵ میلیون واحد را شروع کردیم که باید به زودی آن را به ۲ میلیون واحد برسانیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =