بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در تیرماه سال جاری به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سال ساخت بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

کدام واحدهای مسکونی پایتخت بیشترین خریدار را دارند؟

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی معاملات خرید و فروش مسکن شهر تهران در تیرماه سال ۱۴۰۱ نشان می دهد که در این ماه متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی برابر ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است.

بر این اساس می توان گفت که متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در تیرماه سال جاری نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۵.۸ و ۳۸.۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

طبق اعلام بانک مرکزی، حجم معاملات در این ماه برابر ۱۰۲۹۴ فقره بوده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰۳.۰ درصد افزایش داشته است.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در این ماه به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۰.۱ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

با اینکه متوسط قیمت هر متر مربع خانه کمتر از ۴۲ میلیون تومان اعلام شده اما این نرخ در برخی مناطق شهر تهران به بیش از ۸۰ میلیون تومان هم رسیده به طوری که متوسط قیمت در منطقه یک برابر ۸۳ میلیون و ۷۴۹ هزار تومان، در منطقه سه معادل ۷۲ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان، در منطقه دو معادل ۶۳ میلیون و ۷۷۸ هزار تومان و در منطقه شش معادل ۵۶ میلیون و ۸۵۹ هزار تومان است.

کمترین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران نیز مربوط به منطقه ۱۸ با نرخ ۲۰ میلیون و ۷۷۸ هزار تومان، منطقه ۲۰ با قیمت ۲۱ میلیون و ۱۹۴ هزار تومان، منطقه ۱۷ با قیمت ۲۲ میلیون و ۴۵۱ هزار تومان، منطقه ۱۵ با قیمت ۲۴ میلیون تومان و منطقه ۱۶ با قیمت ۲۴ میلیون و ۳۸۱ هزار تومان است.

بیشترین حجم معاملات مسکن نیز در منطقه پنج شهر تهران با ۱۵۰۲ فقره معامله و کمترین مربوط به منطقه ۱۹ با ۵۶ فقره معامله است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =