شرکت خدمات پرداخت شاپرک به شرکت‌های پرداخت‌یار دستور داد که نسبت به قطع خدمات پرداخت الکترونیک به پذیرندگان پشتیبانی‌شده که کالا و خدماتی مغایر به قوانین جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی ارائه می‌کنند، اقدام کنند.

قطع خدمات پرداخت سایت‌های خرید و فروش رمز ارز

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت خدمات پرداخت شاپرک به شرکت‌های پرداخت‌یار دستور به قطع تمام خدمات پرداخت الکترونیکی پذیرندگان پشتیبانی شده که کالا و خدماتی مغایر به قوانین جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی ارائه می‌کنند داد. اولین مصداقی که این شرکت درباره مغایرت با قوانین جمهوری اسلامی بیان کرده است درگاه‌های خرید و فروش رمز است.

متن اصلی‌ترین بخش‌های دستور شرکت خدمات پرداخت به شرکت‌های پرداخت‌یار به شرح زیر است: «مطابق بند ۷-۱۲ ماده ۷ با موضوع الزامات پرداخت یاری، "پرداخت یار موظف به اتخاذ تدابیر و تامین ملزومات فنی لازم جهت نظارت مستمر و هوشمند بر عملکرد پذیرندگان خود می‌باشد و در صورت مواجهه با فعالیت مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا نقض ضوابط شبکه پرداخت توسط پذیرنده، مکلف به قطع خدمت و ارئه گزارش به شرکت شاپرک و دادستانی می‌باشد".
از این رو ضررویست ضمن دقت در رعایت مستمر عدم ارائه خدمت به کسب و کارهای نامتعارف و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران، بلافاصله پس از دریافت این نامه، نسبت به قطع خدمات پرداخت الکترونیک به پذیرندگان پشتیبانی شده که کالا یا خدمات مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و الزامات و قوانین بانک مرکزی ج. ا ارائه می‌نمایند (مانند و نه محدود به فروش رمز ارز، فروش VPN، سایت‌های شرط بندی و قمار و ... ) اقدام و نتیجه را به شرکت شاپرک اطلاع رسانی نمایید.»

خدمات مربوط خریدوفروش رمزارزها را قطع کنید

بر اساس این گزارش، هم اکنون بیش از 50 صرافی ایرانی بدون دریافت مجوز از بانک مرکزی در حال فعالیت هستند و به کاربران خود خدمات ارائه می‌کنند. باید دید با این دستور شرکت خدمات پرداخت شاپرک، سرانجام نحوه فعالیت آنها چه می‌‎شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =