طبق قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی، پایانه‌های فروشگاهی و سامانه‌های مودیان به صورت تدریجی با توجه به آماده شدن زیرساخت‌ها و سامانه‌های لازم، اجرایی می‌شود.

آغاز اجرای تدریجی قانون پایانه‌های فروشگاهی

به گزارش کارآفرین نیوز، در جلسه سه‌شنبه شب اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، پس از ارائه گزارش رئیس سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر موفقیت در فراهم آوردن زیرساخت‌ها و سامانه‌های لازم برای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه‌های مودیان، مقرر کردند این قانون به طور تدریجی به اجرا در آید.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در گزارش خود اعلام کرد: در دولت سیزدهم کوتاهی و عقب‌ماندگی در اجرای این قانون جبران و زیرساخت‌های لازم با دقت و مجدانه فراهم شد و در حال حاضر زمینه اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان مالیاتی فراهم شده است.

رئیس جمهور در این جلسه تاکید کرد: درباره ویژگی‌ها و مزایای اجرای این قانون لازم است اطلاع‌رسانی و تبیین لازم برای افکار عمومی صورت گیرد.

طبق این مصوبه قانونی، مشمولینی که برای عضویت در این سامانه فراخوان می‌شوند، موظفند برای خرید و فروش تمام کالاها صورت حساب الکترونیک صادر کرده و نسخه‌ای از آن را برای سامانه پایانه‌های فروشگاهی ارسال کنند.

با اجرای این قانون ضمن افزایش شفافیت در اقتصاد، امکان نظارت بر قیمت‌ها فراهم خواهد شد و مالیات بر اساس عدالت و بدون تبعیض در زنجیره تولید تا مصرف وصول می‌شود.

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، دولت اجرای این قانون را از مودیان بزرگ شروع نموده و با مشوق های لازم اجرای کامل آن را انجام خواهد داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =