فعالان بازار رمزارز اعلام کردند که شرکت نومد Nomad در ایالات متحده در جدیدترین سرقت بخش دارایی‌های دیجیتال، هدف سرقت ۱۹۰ میلیون دلاری قرار گرفته است.

دزدی ۱۹۰ میلیون دلاری از کاربران شرکت رمزارز در آمریکا

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت Nomad بدون اشاره بیشتری به جزئیات یا به ارزش سرقت انجام شده، در توئیتی از مطلع بودن از این حادثه خبر داد و اعلام کرد در حال حاضر مشغول تحقیق در این رابطه است.

شرکت تحلیلی رمزارز پک شیلد PeckShield به رویترز گفت که ۱۹۰ میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده کاربران این شرکت از جمله اتر و استیبل کوین دلار USDC به سرقت رفته است.

دیگر محققان بخش بلاک چین این رقم را بیش از ۱۵۰ میلیون دلار اعلام کردند.

شرکت نومد که در سانفرانسیسکوی آمریکا مستقر است، بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این شرکت در بیانیه‌ای به پایگاه خبری رمزارز کوین دسک CoinDesk گفت که دراین باره به مجریان قانون اطلاع داده است و با شرکت های تحقیقاتی بلاک چین تلاش می کند تا حساب های درگیر را شناسایی و وجوه را پس بگیرد.

Nomad که هفته گذشته ۲۲ میلیون دلار از سرمایه گذاران از جمله صرافی بزرگ ایالات متحده موسوم به کوین‌بیس گلوبال Coinbase Global جمع آوری کرد، نرم افزاری تولید می کند که بلاک چین های مختلف را به هم متصل می کند.

این سرقت "پل" نومد را هدف قرار داد؛ ابزاری که به کاربران اجازه می دهد توکن ها را بین بلاک چین ها منتقل کنند.

به طور فزاینده ای پل های بلاک چین به هدف سارقان تبدیل شده اند که مدت‌هاست موجب بروز مشکل در بخش رمز ارز شده است.

به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic مستقر در لندن، در حال حاضر بیش از یک میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ از پل ها به سرقت رفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =