معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بیش از ۹۰ درصد کارتخوان‌ها و ابزارهای پرداخت در کشور پرونده مالیاتی دارند که حدود ۲۸۰ هزار دستگاه باقی مانده، طی این هفته به این شبکه متصل می‌شوند.

پرونده مالیاتی ۹۰ درصد کارتخوان‌ها تکمیل شد

به گزارش کارآفرین نیوز، مهران محرمیان در خصوص آخرین وضعیت مالیات کارتخوان‌ها تصریح کرد: در حال حاضر با اقداماتی که بین بانک مرکزی، شبکه پرداخت و سازمان امور مالیاتی اتفاق افتاده بیش از ۹۰.۵ درصد از کارتخوان‌ها و ابزارهای پرداخت در کشور پرونده مالیاتی دارند و تعداد کمی حدود ۲۸۰ هزار دستگاه کارتخوان باقی مانده که در طی این هفته به این شبکه متصل خواهند شد.

وی افزود: اگر پرونده مالیاتی شبکه های پرداخت، تا پایان مهلت مقرر تشکیل نشود مطابق رویه‌ ظرف چند ماه گذشته، قطع خواهد شد. انجام این کار، دشوار بود البته با همکاری خوب، شبکه پرداخت و مردمی که پرونده مالیاتی تشکیل دادند و کارتخوان‌ها را به پرونده متصل کردند خوشبختانه کار به پایان رسیده و بزودی بحث اتمام اجرایی شدن ماده یازده قانون پایانه‌های فروشگاهی را خواهیم داشت.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در خصوص بحث حساب‌های شخصی و تجاری عنوان کرد: در این حوزه تلاش کردیم کار به نحوی انجام شود که حداقل تغییرات را از سمت مردم داشته باشیم یعنی مردم کار خاصی برای این موضوع متقبل نشوند بنابراین حساب‌های اشخاص حقوقی، حساب‌ پشت کارتخوان‌ها و حساب افرادی که خود به عنوان حساب تجاری امور سازمان مالیاتی اعلام کردند، همگی به صورت خودکار بین دو تا سازمان رد و بدل خواهد شد و به عنوان حساب تجاری ثبت می‌شوند و اطلاعات آنها به سازمان مالیاتی داده خواهد شد و از این بابت در واقع خوشبختانه کار به نحوی طراحی شده که حداقل تغییرات را از سمت مردم داشته باشیم و نیازی به اقدام خاصی از سمت مردم نیست.

وی گفت: یکسری حساب‌هایی که رفتار تجاری دارند ولی به عنوان حساب شخصی ثبت شده اند در واقع شناسایی شده مطابق آن چیزی که در قانون برنامه بودجه ۱۴۰۰ بود و البته مصوبه شورای پول و اعتبار هم روی همین موضوع ما داشتیم آن‌ها هم به صورت دوره ای به سازمان امور مالیاتی اعلام می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.