مرکز آمار ایران اعلام کرد: در بهار ۱۴۰۱ تورم نقطه به نقطه نهاده های ساختمانی شهر تهران معادل ۴۳.۴ درصد بوده که در مقایسه با فصل قبل ( ۳۵.۵ درصد) ٧.٩ واحد درصد افزایش داشته است.

افزایش تورم نقطه‌ای نهاده‌های ساختمانی

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق اطلاعات منتشره مرکز آمار ایران، در فصل بهار ۱۴۰۱ شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۱۵۴۴.۲ رسیده که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (۱۲۲۲.۵) ۲۶.۳ درصد افزایش داشته است.

در بهار ۱۴۰۱ تورم فصلی، معادل ۲۶.۳ درصد بوده که در مقایسه با فصل قبل (٣.٠ درصد) ٢٣.٣ واحد درصد افزایش داشته است. در این فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین تورم فصلی مربوط به گروه اجرایی «سیمان، بتن، شن، ماسه» با ۵۵.۸ درصد و کمترین تورم فصلی مربوط به گروه اجرایی «سنگ» با ١٠.٩ درصد است.

جدای از آن، در بهار ۱۴۰۱ تورم نقطه به نقطه معادل ۴۳.۴ درصد بوده که در مقایسه با فصل قبل ( ۳۵.۵ درصد) ٧.٩ واحد درصد افزایش داشته است. در این فصل در بین گروه‌های اجرایی، گروه «شیشه» با ٩٢,١ درصد بیشترین تورم و گروه اجرایی «آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» با ١٨.٢ درصد، کمترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده است.

در بهار ۱۴۰۱ تورم سالانه نیز معادل ۴۴.۸ درصد بوده که نسبت به فصل قبل (۵۵.۳ درصد) ۱۰.۵ واحد درصد کاهش داشته است. در این فصل در بین گروه‌های اجرایی بیشترین تورم مربوط به گروه اجرایی «شیشه» با ۸۶.۳ درصد و کمترین تورم با ٢٨.١ درصد متعلق به گروه «آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =