رئیس کل بانک مرکزی گفت: در چهار ماهه اول سال ۱۴۰۱ حدود ۱۴ میلیارد دلار تامین ارز داشتیم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۸۰ درصد رشد داشتیم.

رشد ۸۰ درصدی تامین ارز در سال جاری

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی در حاشیه جلسه امروز (۱۹ مردادماه) هیات دولت در خصوص تخصیص وام ازدواج به متقاضیان تصریح کرد: درباره وام ازدواج به بانک‌ها اعلام شده از زمانی که مدارک متقاضی کامل باشد نهایتا تا ۱۰ روز باید تسهیلات مربوطه واریز شود و اگر بانکی این اقدام را انجام ندهد، باید به بانک مرکزی اعلام شود تا برخورد کنیم.

وی درباره آخرین وضعیت بازار ارز عنوان کرد: آرامش خوبی در بازار ارز حاکم است و در چهار ماهه اول سال ۱۴۰۱ حدود ۱۴ میلیارد دلار تامین ارز داشتیم که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته حدود ۸۰ درصد رشد داشتیم.

رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: از زمانی که نماد روبل و ریال در بازار توافقی تعریف شد، از همان روز تاکنون حدود روزانه ۲ میلیون روبل در این بازار معامله شده و این میزان افزایش خواهد یافت و این شروع خوبی بود که به مرور صادرکنندگان وارد این بازار شوند. استفاده از ارزهای دیگر هم در حال بررسی است.

وی گفت: یکی از موضوعات در دست بررسی، تامین ارز اربعین است که هنوز جمع‌بندی نشده و روی مسأله کار می‌کنیم تا امسال زوار اربعین از ارز دینار استفاده کنند که جزئیات آن در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =