سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته و در پی پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی مقرر شد در چارچوب پایداری منابع و اعتبارات این سازمان، مستمری سایر سطوح اصلاح شود.

اصلاح افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی

به گزارش کارآفرین نیوز؛ محمدهادی زاهدی وفا با بیان اینکه رئیس‌جمهور بر اصلاح میزان افزایش سنواتی مستمری سایر سطوح بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی، تأکید دارند، ادامه داد: بر این اساس هیأت وزیران، تصمیم‌گیری در این خصوص را به وزرای عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی تفویض کرده است

وی با اشاره به جلسات متعدد با نمایندگان بازنشستگان و مسئولان مربوط به این حوزه، به منظور اجرای دستور رییس جمهور، گفت: برابر تفویض انجام شده و بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته و در پی پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی مقرر شد در چارچوب پایداری منابع و اعتبارات این سازمان، مستمری سایر سطوح اصلاح شود.

پیش از این، مصوبه دولت برای افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سایر سطوح، با مخالفت هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین، روبرو شده بود که طی نامه ای توسط رییس مجلس شورای اسلامی به رییس جمهور اعلام گردید. بر این اساس، مصوبه دولت مقرر است اصلاح گردد و هیات دولت برای اصلاح میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اختیارات خود را به وزرای عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی تفویض کرده است.

پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی در این مورد افزایش ۳۸ درصدی (به علاوه ۵۱۵ هزار تومان) مانند مصوبه شورای عالی کار برای دستمزد کارگران شاغل در سایر سطوح دستمزدی بوده است.

همچنین حداقل بگیران بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ به میزان ۵۷.۴ درصد افزایش حقوق داشته اند که این میزان بر اساس قانون تامین اجتماعی نباید کمتر از دستمزد حداقل بگیران شاغل باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =