وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان شهریورماه امسال مساله زمین را در کشور حل می کنیم و یک و نیم میلیون واحد هم اکنون در تمام شهرهای کوچک و بزرگ‌ در دست اجرا است.

۱.۵ میلیون واحد مسکونی در دست ساخت

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی امروز (۱۹ مردادماه) در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص مسکن مهر تصریح کرد: ساخت مسکن مهر حدود ١٢ سال طول کشید و هنوز ٢٠٠ هزار از واحدهای آن باقی مانده است.

وی افزود: از مهرماه سال گذشته مرحله شناسایی نیازمندی های ساخت مسکن آغاز شد و امروز یک و نیم میلیون واحد نهضت ملی مسکن در مراحل خاک برداری تا نازک کاری در دست اجرا است. برنامه ما بر اساس دستور رییس جمهور این است که تا پایان شهریورماه سهم زمین چهار میلیون مسکن نهضت ملی مسکن را تعیین تکلیف کنیم و کار بزرگی است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در مسکن مهر کل زمین هایی که به این طرح تعلق گرفت معادل یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بود و باقی زمین هایی بود که متعلق به مردم بود اما در طرح نهضت ملی مسکن همه زمین ها، متعلق به دولت است و به صورت رایگان در اختیار مردم می گیرد.

قاسمی گفت: قرار بر این است تا پایان شهریورماه امسال مساله زمین را در کشور حل کنیم و یک و نیم میلیون واحد هم اکنون در تمام شهرهای کوچک و بزرگ‌ در دست اجرا است. راهبرد ما این است در شهرهایی که اراضی داریم زمین را ویلایی به مردم واگذار کنیم یعنی قطعه ۲۰۰ متری به مردم واگذار می کنیم، وام می دهیم و ساخت خانه از سوی متقاضی آغاز می شود. در این روش با متقاضی قرارداد داریم تا ظرف یک سال و نیم مسکن ساخته شود و در غیر اینصورت با مشکل روبرو می شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =