آخرین آمارهای دریافتی حاکی از این است که از بهمن سال گذشته تا نیمه تیرماه امسال ۱۲ بانک‌ در مجموع ۴۷۵ هزار فقره تسهیلات خرد بدون ضامن به مبلغ نزدیک به ۱۶ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند.

۴۷۵ هزار نفر وام بدون ضامن گرفتند

به گزارش کارآفرین نیوز، تسهیل پرداخت وام به آحاد جامعه از جمله تاکیدات رئیس‎ جمهور در سال گذشته بود و آیت‌الله رئیسی بهمن ۱۴۰۰ در دیدار با مدیران عامل بانک‌ها و تیم اقتصادی دولت خواست که اعتبارسنجی متقاضیان وام‌های خرد جایگزین وثیقه‌های سنگین برای دریافت تسهیلات بانکی شود.

حال که حدود هفت ماه از ابلاغ بخشنامه و اجرای طرح پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن می‌گذرد آمار رسیده از وزارت اقتصاد درمورد روند پرداخت تسهیلات در ۱۲ بانک نشان می‌دهد که از بهمن سال گذشته تا نیمه تیرماه ۴۷۵ هزار و ۴۴۸ وام به متقاضیان پرداخت شده است.

رتبه نخست را از حیث تعداد و مبلغ پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن، بانک سپه با پرداخت ۱۹۵ هزار و ۹۷۷ فقره تسهیلات کسب کرده است.

از نظر تعداد اعطای تسهیلات خرد در بین بانک‌های دولتی به ترتیب، بانک قرض الحسنه مهر ایران با پرداخت ۹۳ هزار و ۲۲ فقره تسهیلات، بانک رفاه کارگران با ۷۱ هزار و ۶۷۴ فقره تسهیلات و بانک تجارت با ۳۹ هزار و ۲۰۲ فقره تسهیلات، رتبه دوم تا چهارم را کسب کردند.

همچنین بانک ملی ۳۶ هزار و ۲۱۴ فقره وام بدون ضامن و پست بانک ۱۳ هزار و ۲۱۳ فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده‌اند.

بانک صنعت و معدن با پرداخت ۵۸ فقره تسهیلات کمترین رقم را به لحاظ تعداد و میزان اعطای وام خرد بدون ضامن را داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =