رییس کل سازمان سرمایه گذاری، واقعی شدن سیستم اعلام وضعیت سرمایه خارجی در کشور را از برنامه‌های مهم در راستای تقویت سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی برشمرد تا با به ثمر نشستن آن فعالان اقتصادی بتوانند برنامه های خود را طبق آمارهای واقعی تنظیم کنند.

وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی واقعی می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، علی فکری با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه استان گلستان، گفت: به عنوان دولت وظیفه ما این است که ظرفیت‌های بالقوه را به ظرفیت‌های بالفعل برای جذب سرمایه اعم از داخلی و خارجی تبدیل کنیم.

حوزه حمل و نقل و فرصت ترانزیتی

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، این بخش را یکی از ظرفیت‌های بالقوه استان گلستان دانست و افزود: باید مقدمات استفاده از این ظرفیت هم در خارج از کشور و هم زیرساخت‌های آن در داخل کشور فراهم شود و دولت نیازمند همراهی مدیران استانی و مردم برای ایفای وظایف خود در این حوزه است.

وی حوزه کشت و صنعت را از دیگر ظرفیت های بالقوه استان دانست و بیان کرد: این استان توانایی جذب سرمایه از منابع مختلف در این حوزه را دارد.

فکری حوزه سوم را حوزه انرژی و همجواری عنوان کرد و افزود: کشور ما از منابع بالای انرژی برخوردار است و با باز کردن مسیر همکاری دو جانبه با ترکمنستان و تنوع بخشی به این‌ همکاری‌ها امیدواریم استان گلستان اولین بهره بردار از این مسیر باشد.

برنامه های دولت در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی

رییس کل سازمان سرمایه گذاری در رابطه با این موضوع، گفت: در سازمان اقداماتی را آغاز کرده‌ایم که برخی از آن ها در حال نتیجه دادن است و یکی از مهم‌ترین آن اقدامات، واقعی شدن سیستم اعلام وضعیت سرمایه خارجی در کشور است تا فعالان اقتصادی بتوانند برنامه های خود را بر اساس آمارهای واقعی تنظیم کنند .

همچنین فکری توسعه همکاری با کشورهای همسایه را یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم عنوان کرد و افزود: در این زمینه اقدامات مثبتی صورت گرفته و سازمان سرمایه‌گذاری نیز به عنوان متولی جذب سرمایه از خارج از کشور به شکل های مختلف برنامه‌هایی را با کشورهای همسایه مثل ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، عراق، ترکیه، روسیه و سایر کشورهای آسیای مرکزی شروع کرده که این اقدامات در حال به ثمر نشستن است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =