رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه کارگران در مشاغل دائمی" قرارداد موقت " دارند گفت: وقتی ماده ۷ قانون کار اجرا نمی شود, شاهد اخراج کارگران با ۲۵سال سابقه کار هستیم.

کارگران در مشاغل دائمی «قرارداد موقت» دارند

ناصرچمنی, رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران، درباره امنیت شغلی و قراردادهای موقت در جامعه گفت: قراردادهای موقت یکی از مشکلات اصلی فعلی کارگران است. در حال حاضر در دولت این مشکل وجود دارد که عرضه و تقاضا در بازار کار همخوانی ندارد و چون این همخوانی وجود ندارد, سواستفاده از نیروی کار زیاد است.

 وی با گلایه از مسئولان باید عدم اجرای تبصره 2ماده 7قانون کار گفت: چون این ماده قانونی اجرا نمی شود, شاهد اخراج کارگران 25ساله در کشور هستیم,چون قانون دست کارفرمایان را باز گذاشته است, کارگران با مشکلاتی از این دست روبرو هستند.

 چمنی اظهار  داشت:کارگری که سابقه 25 ساله در کار دارد باید احساس امنیت داشته باشد اما وقتی می بیند که کارفرمایی کارگر 25ساله رااخراج می کند, بحث قراردادهای موقت هدف گرفته شده است.

 وی با بیان اینکه سال ها است که تبصره 2ماده 7 اصلاح و اجرا نشده است گفت: دولت تنها نهادی است که باید مشکلات جامعه کارگری را حل کند در حالی که از هیچ دولتی، حمایتی ندیدیم. از دهه 70به دلیل ماده 7و تبصره‌هایش، شاهد انعقاد قراردادهای موقت در مشاغل دائمی و مستمر هستیم؛ این موضوع را دولت می‌تواند حل کند و باید بگوید در مجموعه‌ای که کارگر در حال انجام کار دائمی است چرا باید قرارداد موقت و به صورت 6ماه، سه ماه و یا کمتر منعقد کند؟

وی افزود: همانطور که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد بیش از 96درصد جامعه کارگری ما، قراردادی کار می‌کنند؛ وقتی دولت‌ها تمایلی به اصلاح این مساله ندارد، نمایندگان مجلس می‌توانستند ورود و قانون را اصلاح کنند و اجازه ندهند 96درصد جامعه کارگری با موضوع عدم داشتن امنیت شغلی مواجه باشند.اما این کار را نکردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =