ثروتمندترین مرد جهان که عطش سیری‌ناپذیری برای کارهای عجیب و مبهم دارد و می‌توان او را پرحاشیه‌ترین ثروتمند دنیا خواند، پس از فریب دادن توییتر و کاهش ارزش سهام آن، در حالی که هنوز دادگاه شکایت توییتر علیه او به سرانجام نرسیده، قصد دارد شبکه اجتماعی اختصاصی خود را راه‌اندازی نماید.

ایکس مبهم ماسک در راه است

به گزارش کارآفرین نیوز؛ ایلان ماسک که هنوز یک پای خود را در دادگاه پرونده توییتر می بیند تا پاسخگوی اتهامات مدیران این شبکه اجتماعی باشد، اگر بتواند از معامله با توییتر خارج شود، احتمالا شبکه اجتماعی خود را راه‌اندازی خواهد کرد.

ایلان ریو ماسک ثروتمندترین مرد جهان از یکسو و توییتر غول شبکه‌های اجتماعی جهان از دیگر سو، مقابل یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند تا یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های آمریکا شکل بگیرد، در آخرین ادعاهای ایلان ماسک علیه توییتر، وی مدعی شده که توییتر او را فریب داده تا قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری را امضا نماید، اگرچه این ادعا توسط توییتر رد شده است.

قرار است دو طرف در ۱۷ اکتبر به دادگاه بروند، این دعوا پس از اینکه ماسک اعلام کرد توییتر تعداد درست حساب های جعلی و ربات ها را اعلام نکرده و او قصد دارد معامله خرید این شبکه اجتماعی را لغو کند، شروع شد.

ایکس مبهم ماسک در راه است

مولتی میلیاردر پُر سروصدا و مبهم دنیای سرمایه‌داری، به نوعی مدیران توییتر را فریب داد و پس از فسخ قرارداد خرید توییتر، باعث شد که ارزش سهام این شرکت که متعلق به میلیون‌ها سهامدار است، در همان روزهای نخست فسخ قرارداد، بیش از ۵ درصد سقوط نماید.

ایکس مبهم

این در حالی است که اخیرا میان مجموعه‌ای از توییت‌های پاسخ به سؤالات افراد درباره پیشنهاد ماسک برای خرید توییتر، توییتی از طرف او منتشر شده که نشان می‌دهد احتمالا به‌دنبال ساخت شبکه اجتماعی اختصاصی خودش است.

ماسک فعلا در توئیت خود به آدرس دامین تک‌حرفی اشاره کرده و توضیح دیگری درباره آن نداده است اما این توییت نشان‌ می‌دهد درصورت عدم توافق میان ماسک و توییتر، او همچنان به داشتن یک شبکه اجتماعی علاقه‌مند است و این شبکه اجتماعی جدید می‌تواند تحت آدرس X.Com راه‌اندازی شود.

ماسک از قبل، مالکیت دامین X.Com را در اختیار داشت، این دامنه به‌عنوان یک بانک آنلاین شروع به کار کرد؛ بانکی که ماسک آن را در سال ۱۹۹۹ تاسیس کرده بود و سپس در سال ۲۰۰۰ با یکی از رقبای خود ادغام شد، ولی در سال ۲۰۱۷ این دامین را دوباره از پی‌پال خرید. اکنون با مراجعه به این آدرس فقط با یک پس‌زمینه سفید ساده و یک حرف x در گوشه سمت چپ بالای آن مواجه می شویم.

ظاهرا "ابهام" در دنیای تجارت ایلان ماسک به عنوان یک ابزار مهم تلقی می شود که در کنار حاشیه و فریب، ماسک را در صدر خبرهای روزانه می نشاند تا مانع کاهش سهام شرکت های او شود. ماسک برای تبدیل شدن به ثروتمندترین مرد جهان، فقط به تولید و تجارت فکر نمی کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =