سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: تمامی وجوه واریزی به حساب‌های بانکی تجاری از کلیه طرق (درگاه‌های الکترونیکی پرداخت، دستگاه‌های کارتخوان، کارت به کارت و...) به عنوان فروش تلقی شده و مبنای محاسبات مالیاتی قرار می‌گیرد.

اخذ مالیات از تمام وجوه واریزی به حساب‌های بانکی تجاری

به گزارش کارآفرین نیوز، سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد: با عنایت به مفاد قوانین مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، بند (م) تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و مواد ۱۰ و ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان کلیه وجوه واریزی به حساب‌های بانکی تجاری از کلیه طرق از جمله درگاه‌های الکترونیکی پرداخت، دستگاه‌های کارتخوان، کارت به کارت، ساتنا، پایا و ... به عنوان فروش تلقی شده و مبنای محاسبات مالیاتی قرار می‌گیرد.

بنابراین لازم است مودیان محترم مالیاتی به گونه‌ای اقدام نمایند که صرفا مبالغ ناشی از فعالیت‌های اقتصادی و تجاری به حساب‌های مذکور واریز شود.

بدیهی است پایش سایر حساب‌های بانکی غیرتجاری نیز به صورت مستمر انجام شده و چنانچه مبالغی بابت فعالیت‌های تجاری (فروش) به آن حساب‌ها واریز شده و در اظهارنامه‌های مالیاتی مودیان به عنوان درآمد ابراز نشود، به عنوان درآمد کتمان شده مشمول مالیات و جرایم غیر قابل بخشش خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =