هزار و ۲۵ شرکت دانش‌بنیان تولید مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی در ۹ دسته، باعث ایجاد جهش در توسعه تولیدات فناورانه در کشور شده‌اند.

بازار تولیدات شیمیایی زیر چتر ۱۰۲۵ شرکت دانش‌بنیان

به گزارش کارآفرین نیوز، شرکت‌های دانش‌بنیان با تولید محصولات فناورانه خود، گامی بزرگ در جهت رونق بازار مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی که کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارند؛ برداشتند.

تلاش ۱۰۲۵ مجموعه دانش بنیان که با محصولات خود به تامین بومی نیاز صنایع کمک کرده و موجب کسادی بازار واردات این تولیدات شده اند. شرکت‌هایی که در دل زیست بوم فناوری و نوآوری فعالیت می کنند و با تکیه بر دانش و تخصص خود توانستند محصولاتی با کیفیت و قابل عرضه در بازار داخلی و بین المللی تولید کنند.

دانش‌بنیان‌هایی که به خاطر ارزش افزوده بالایی که ایجاد می‌کنند، نقش ویژه ای در رشد علمی و فناورانه کشور دارند. ثروت زایی از علم و فناوری، ایجاد اشتغال پایدار، ارزش افزوده و تولید و صادرات کالاهای دانش‌بنیان به عنوان اهداف توسعه این شرکت ها محسوب می شوند. بنابراین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت از این مجموعه‌ها؛ توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری را در کشور محقق کرده است.

در حال حاضر این شرکت ها که در ۹ دسته طبقه بندی شده و محصولات خود را ارائه کرده‌اند؛ یکی از حلقه‌های اصلی توسعه فناوری در کشور به حساب می آیند و موجب رشد ایران در عرصه‌های مختلف علمی شده اند. تولید مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی یکی از این حوزه ها است که طبق آخرین آمار به ثبت رسیده هم اکنون ۱۰۲۵ شرکت دانش‌بنیان برای ارتقای این عرصه فناورانه تلاش می‌کنند.

مجموعه‌هایی نظیر تحلیلگران پیشرو سانا نادین، مهندسی طرح و ساخت پایدار بن کیانمهر، پولاد تجهیز ایرسا، فرنام بسپار، فارمد پلیمر رایان، آژینه ابزار پارس، آذر دانش درنیکا، مشاوره و ساخت سلامت سبز ایما که محصولات تولیدی خود را به صنایع مختلف عرضه کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =