براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار درصد تعهد ارزی ایفا نشده مربوط به واردات کالا از سوی شرکت های بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور تا ۳۰ درصد بلامانع اعلام شد.

شرایط استثنایی رفع تعهد ارزی واردات دو شرکت دولتی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از فارس، در یکصد و سی و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار که در مورخ ۱۴۰۰.۱.۳۰ برگزار شد نحوه رفع تعهد ارزی واردات کالاهای اساسی تعیین شد.

همچنین پیرو  تصمیمات بند ۵ جلسه یکصد و چهاردهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (ابلاغی طی نامه شماره ۶۰.۲۱۴۷۰۸ مورخ ۹۹.۹.۵) تصمیمات، بند ۱۰ یکصد و بیست و یکمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (ابلاغی طی نامه شماره ۶۰.۲۵۹۵۲۱ مورخ ۹۹.۱۲.۱۶) و مفاد مربوط به شیوه نامه نحوه کنترل رفع تعهد ارزی واردات کالاهای اساسی در زمان ثبت سفارش (ابلاغی طی نامه شماره ۶۰.۲۲۴۰۷۸ مورخ ۱۳۹۹.۸.۱۹) به شرح زیر اصلاح می گردد: 

مقرر شد در صورتی که در صد تعهد ارزی ایفا نشده مربوط به واردات کالا (نسبت تعهدات منقضی شده به کل تعهدات) برای یک واردکننده بیشتر از ۱۰ درصد باشد از هر گونه ثبت سفارش جدید، تخصیص ارز جدید و همچین ویرایش و یا تمدید ثبت سفارش های گذشته وی به صورت سیستمی ممانعت به عمل آید. 

تبصره یک - درصد تعهد ارزی ایفا نشده مربوط به واردات کالا از سوی شرکت های بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور تا ۳۰ درصد بلامانع است. 

تبصره دو - به منظور ممانعت از تخصیص ارز جدید، مقررات صادرات و واردات موظف است نسبت به تعلیق ثبت سفارش های گذشته که تخصیص ارز نداشته اند، اقدام نماید. 

تبصره سه - دفتر مقررات صادرات و واردات موظف است شیوه نامه موضوع این بند را به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی جهت اعمال در سامانه ابلاغ نماید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =