وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اهمیت بازگرداندن واحدها به چرخه تولید، پیشنهاد بخشودگی مالیات واحدهای راکد و ورشکسته ارائه خواهد شد که امیدواریم منجر به تصویب و تکریم تولیدکنندگان و صادرکنندگان شود.

پیشنهاد بخشودگی مالیات واحدهای راکد و ورشکسته

به گزارش کارآفرین نیوز، سیداحسان خاندوزی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: عبور کشور از شرایط کنونی بدون ارتباط همدلانه و همکارانه میان دولت و بخش خصوصی میسر نخواهد بود.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی نخواهد توانست بار اقتصادی را از زمین بردارد، تاکید کرد: سیاست‌گذاری کلان، تمهید، هدایت و نظارت نقش جاری دولت‌ها در تمام دنیاست که باید به عملکرد قوی‌تر بخش خصوصی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان نسبت به سالهای گذشته منجر شود در غیر این صورت دولت نتوانسته در ارتباط با هدایت اقتصادی خوب عمل کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به اهمیت هم‌افزایی سه قوه برای حل مشکلات و موانع اقتصادی اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه وفاق و اجماع کم‌سابقه‌ای نسبت به دوره های قبل وجود دارد که امیدواریم منجر به خدمت به تولیدکنندگان و صادرکنندگان و گره‌گشایی از مشکلات اقتصادی شود.

وی گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی به علت بدهی به شبکه بانکی تخلف است؛ مصادیق را بیان کنید تا برخورد شود. هرچند تعطیلی و رکود واحدهای تولیدی میراث گذشتگان است اما هر آنچه که از گذشتگان هم به ارث مانده باشد، باید حل کرد.

خاندوزی تاکید کرد: براساس مُر قانون، بخشودگی مالیات در اختیار دولت نیست و هر گونه بخشودگی مربوط به جرایم مالیاتی است و اصل مالیات باید به حساب خزانه واریز شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت بازگرداندن واحدها به چرخه تولید، پیشنهاد بخشودگی مالیات واحدهای راکد و ورشکسته ارائه خواهد شد که امیدواریم در نهایت منجر به تصویب و تکریم تولیدکنندگان و صادرکنندگان شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =