رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اعلام تفکیک ۸ میلیون حساب تجاری از شخصی، تاکنون عنوان کرد: مقدمات طرح تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری فراهم شده و امیدواریم عملیات اجرایی آن از نیمه شهریور آغاز شود.

۸ میلیون حساب تجاری از شخصی تفکیک شد

به گزارش کارآفرین نیوز, داود منظور با اعلام اینکه عملیات اجرایی تفکیک حساب های شخصی از تجاری در شهریورماه آغاز می شود، گفت: امیدواریم شروع عملیاتی اجرایی تفکیک حساب‌ها طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم, از نیمه شهریور امسال آغاز شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی اظهارداشت: سازمان امور مالیاتی به همراه بانک مرکزی مقدمات تفکیک حساب شخصی و تجاری را فراهم کرده و بسترهای مبادله اطلاعات بین این دو نهاد ایجاد و مورد آزمایش قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با گذر از مراحل مقدماتی این طرح منتظریم تا بانک مرکزی دستورالعمل تفکیک حساب شخصی از تجاری را اعلام کند چرا که این وظیفه بر عهده بانک مرکزی است.

به گفته منظور، یک ارتباط دو طرفه بین ما و بانک مرکزی برقرار شده به نوعی که همه مودیانی که نزد سازمان امور مالیاتی پرونده مالیاتی دارند، ما حساب های این افراد را به عنوان حساب تجاری به بانک مرکزی اعلام کرده ایم که هم اکنون بالغ بر ۸ میلیون حساب تجاری تفکیک شده اند.

رئیس سازمان امور مالیاتی در پایان گفت: امیدواریم شروع عملیات اجرایی تفکیک حساب ها طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم از شهریور امسال آغاز شود. پیش بینی می کنیم فرآیند اجرایی تفکیک حساب چندماهی طول بکشد و تا پایان سال مطمئن باشید که تفکیک حساب ها انجام خواهد شد.

سازمان امور مالیاتی بر اساس ماده ۱۰ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان که در سال ۱۳۹۸ تصویب شده موظف است که حساب‌های شغلی افراد را دریافت و به پرونده مالیاتی متصل کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =