مدیرکل دفتر خودرویی وزارت صمت قیمت خودروهای اقتصادی تولید مشترک ایران خودرو و سایپا را ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

قیمت خودروهای اقتصادی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون اعلام شد

به گزارش کارآفرین نیوز، عبدالله توکلی با اعلام قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی برای خودروهای اقتصادی، گفت: خودروی اقتصادی مشترک ایران خودرو و سایپا با قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان از اواسط سال آینده راهی بازار خواهد شد.

مدیرکل دفتر خودرویی وزارت صمت اظهارداشت: برای تولید این خودرو در سایت‌های طراحی و تولید قطعه سازان و خودروسازان، نوآوری‌هایی به کار رفته که هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد.

وی برنامه تحولی خودرو را شامل ۷ فصل دانست و افزود: تعیین وضع موجود، مسائل صنعت خودرو، مقاصد، راهبردها، ساز و کارها در حوزه قیمت و کیفیت، نقشه راه و الزامات از مسائل و مشکلات حوزه خودرو است که وزارت صمت برای آن‌ها برنامه دارد.

توکلی گفت: مقاصد کلان صنعت خودروی سبک در افق ۱۴۰۴ ارائه شده که بر این اساس، میزان تولید خودرو به ۳ میلیون دستگاه در سال ۱۴۰۴ خواهد رسید و میانگین مصرف سوخت خودروهای تولیدی نیز ۶.۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش خواهد بود.

وی افزود: استفاده از پلتفرم هام و هم افزایی میان خودروسازها برای دستیابی به اهداف و رسیدن به مقیاس اقتصادی تولید از مواردی است که می‌تواند نویدبخش تحول در صنعت خودروی کشور شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =