وزیر اقتصاد در نامه‌ای به وزیر بهداشت نوشت: محدودیت برای صدور مجوز تاسیس مراکز درمانی به بهانه‌هایی همچون اشباع بازار، محدودیت ظرفیت، حدود صنفی بر اساس تعداد یا فاصله جغرافیایی دارندگان یا متقاضیان آن ممنوع است.

ممانعت برای صدور مجوز به بهانه اشباع بازار، ممنوع است

به گزارش کارآفرین نیوز؛ سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در نامه‌ای به بهرام عین اللهی وزیر بهداشت نوشت: وضع هر گونه محدودیت و مانع در مسیر صدور مجوز، که خارج از چهارچوب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار باشد به دلایلی از قبیل اشباع بازار، محدودیت ظرفیت و حدود صنفی و یا بر اساس تعداد و یا فاصله جغرافیایی دارندگان و یا متقاضیان آن مجوز ممنوع است.

وزیر اقتصاد همچنین به ثبت درخواست و شکایات در سامانه صدور مجوزها اشاره کرد و تاکید نمود: تعداد زیادی شکایت به درگاه ملی مجوزها رسیده است که اشخاص واجد شرایطی قصد دارند با سرمایه خود در نقاط مختلف کشور، درمانگاه بیمارستان، آزمایشگاه، مرکز جراحی محدود و تأسیس کنند، اما کمیسیون ماده ۲۰ درمان بدون ذکر دلیل خاصی با درخواست ها مخالفت کرده است.

رئیس هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار همچنین در این نامه قید کرده است که در صورت محدودیت منابع طبیعی یا محیط زیستی، وضع محدودیت جدید به تشخیص نهادهای ذی ربط، منوط به تایید هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار و با تصویب هیات وزیران مجاز است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.