وزیر راه و شهرسازی گفت: ۵۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال آینده به دهک‌های کم‌درآمد جامعه واگذار می‌شود و سهم وام این اقشار از محل صندوق توسعه ملی پرداخت خواهد شد.

واگذاری ۵۰۰ هزار مسکن به دهک‌های کم‌درآمد تا ۱۴۰۲

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی درباره اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن اقشار کم‌برخوردار،‌ اظهار کرد: نحوه تامین مسکن برای دهک‌های پایین جامعه (افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و...) مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شده سهم وام آن‌ها از محل صندوق ملی مسکن پرداخت شود.

وی با یادآوری اینکه ۵۰۰ هزار واحد مسکونی برای این افراد در دست اجرا است و حداکثر ظرف یک سال آینده واگذار می‌شود، افزود:‌ برای تامین مسکن کارکنان دولت، وزارت راه و شهرسازی با همه وزارتخانه‌ها توافقنامه‌ای امضا کرده تا با زمین خود وزارتخانه‌ها یا با تامین زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی ساخت مسکن انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی ضمن بیان اینکه با تاکید معاون اول رئیس جمهور، وزارتخانه‌ها موظف شده‌اند برنامه ساخت واحدهای مسکونی برای کارمندان خود را تا روزهای آینده ارائه دهند، اضافه کرد:‌ ساخت مسکن برای کارمندان نیز در قالب طرح نهضت ملی مسکن است.

وی با بیان اینکه شرایط ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: در شرایط جدید، همه افراد از جمله کارکنان و کسانی که پیش از این (حدود ۲۰ سال پیش) وام دریافت کرده بودند یا مسکن دارند هم می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =