معاون اول رییس‌جمهور وزرای دولت سیزدهم را مامور کرد تا بسته تامین منابع و زمین برای خانه‌دار شدن کارکنان وزارتخانه متبوع خود را ارائه کنند.

ماموریت وزرا برای ارائه بسته ویژه مسکن کارکنان

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد مخبر در جلسه شورایعالی مسکن با اشاره به بررسی برنامه های تامین مالی مسکن برای دهک های کم درآمد و متوسط، گفت: کارکنان دولت با پیگیری هر وزارتخانه صاحب مسکن می‌شوند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از تفویض اختیار به استانداران برای تسریع در روند ساخت مسکن در شهرهای کوچک خبر داد و افزود: حتماً وعده رئیس‌جمهوری برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم محقق خواهد شد، با برنامه ریزی های انجام شده برای ساخت واحدهای مسکونی، روش های مختلف تامین مالی مطابق با دهک های درآمدی پیش بینی شده است.

مخبر ادامه داد: باید تعداد واحدهای مورد نیاز برای هر دهک درآمدی و چگونگی ارائه تسهیلات و نحوه در اختیار قرار دادن زمین برای ساخت و ساز مشخص شده و دستگاه های ذیربط متناسب با این دهک ها در روند ارائه کمک برای ساخت و ساز حضور جدی و پْررنگ داشته باشند.

وی تاکید کرد:‌ در ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن باید زیرساخت های آب، انرژی و حمل و نقل در نظر گرفته شود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: تمام وزرای دولت موظف هستند تا یک بسته و برنامه مشخص از نحوه تامین منابع و زمین مورد نیاز برای خانه دار شدن کارکنان وزارتخانه خود ارائه دهند. علاوه بر این تفویض اختیار مناسب به استانداران داده شود تا بتوانند روند ساخت مسکن را خصوصا در شهرهای کوچکتر تسریع کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =