به دلیل احساسات نزولی در بازار رمزارزها، آگوست به چهارمین ماه متوالی تبدیل شد که کاهش در فعالیت‌های جذب سرمایه کریپتو را ثبت می‌کند تا نشان دهد بازار رمزارزها در ابعاد مختلف در حال سقوط است.

وضعیت قرمز بازار رمزارزها ۴ ماهه شد

به گزارش کارآفرین نیوز؛ بازار رمزارزها در همه ابعاد در حال سقوط است و کاشفان اقتصاد جدید انواع و اقسام زیان ها را تجربه می کنند.

از یکسو، در آخرین ورژن زیان های جدید، مدیریت دارائی رمزسفته بابیلون فایننس کاملا تعطیل می‌شود تا به پایان دردناک و عبرت‌آموز برسد و از سوی دیگر، آگوست به چهارمین ماه متوالی تبدیل شد که کاهش در فعالیت‌های جذب سرمایه کریپتو را ثبت می‌کند.

پس از اینکه بنیانگذار Babylon Finance اعلام کرد که پروتکل مدیریت دارائی مبتنی بر اتریوم این شرکت با نام بابیلون فایننس، بعد از ناکامی در بهبود از حملات هک ۸۰ میلیون دلاری، در ماه نوامبر به طور کامل بسته خواهد شد، اکنون با کاهش در فعالیت جذب سرمایه کریپتو، سرمایه گذاران این بازار خود را بیش از پیش در ضرر و زیان می بینند.

سقوط فعالیت سرمایه رمزنگاری شده

قیمت بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار رسیده و توان بالا رفتن ندارد بطوریکه از نظر نموداری بیت کوین روی حمایت مهم ساختار بلندمدت است که اگر شکسته شود قیمت را تدریجی چند هزار دلار دیگر تنزل خواهد داد. بیت کوین در ریزش‌های اخیر حمایت‌های زیادی را از دست داده است که اکنون دیگر نقش مقاومتی را ایفا می‌کنند.

البته برخی تحلیلگران اعتقاد دارند با توجه به تشکیل الگوهای نمودار بیت کوین و حمایت‌های پیشین آن، محدوده ۸ هزار تا ۱۰ هزار دلار را می‌توان به عنوان کف نهایی قیمت بیت کوین در نظر گرفت.

بر این اساس، فاز انباشت بیت کوین در ناحیه ۱۷ هزار تا ۱۸ هزار دلار اتفاق خواهد افتاد اما اگر قیمت بیت کوین در آن ناحیه ضعف از خود نشان دهد، ریزش به صورت پلکانی به محدوده ۱۵ هزار دلار و ۱۲ هزار دلار محتمل خواهد بود اما سطح ۸ هزار دلار حمایت نهایی و بلند مدت بیت کوین محسوب می‌شود.

بازار گرم کلاهبرداری

در هفته های گذشته، دولت ایالات متحده آمریکا، میکسر تورنادو کش (Tornado Cash) را تحریم کرد. این میکسر تراکنش‌های اتریوم را غیرقابل ردیابی می‌کند و مطابق با این تحریم، شهروندان آمریکایی دیگر نمی‌توانند به‌صورت قانونی از آن استفاده کنند.

وزارت‌خانه خزانه داری ادعا کرده بود که افراد و گروه‌ها از تورنادو کش برای شستن بیش از ۷ میلیارد دلار رمزارز از سال ۲۰۱۹ تاکنون استفاده کرده‌اند.

سقوط فعالیت سرمایه رمزنگاری شده

علاوه بر اینها، چندی پیش نوبت به تدی‌دوج رسید که کلاهبرداری از آب درآید تا پس از فرار روجا ایگناتووا بنیانگذار وان‌کوین با ۴ میلیارد یورو کلاهبرداری، بنیانگذاران تدی‌دوج نیز ۵ میلیون دلار از جیب تریدرهای در جستجوی سودهای کلان بدزدند.

پس از اینکه روجا ایگناتوورا توانست از ۳ میلیون نفر ۴ میلیارد یورو کلاهبرداری نماید و وان کوین را به هوا بفرستند و تحت تعقیب بین المللی پلیس اف بی آی قرار بگیرد، تدی دوج نیز پرده ها را کنار زد و از کلاهبرداری ۵ میلیون دلاری رونمایی کرد.

همچنین در اواخر تیرماه، نشست G۲۰ در حالی در اندونزی برگزار شد که یکی از سخنرانان آن، فیلیپ لو رئیس بانک مرکزی استرالیا بود، فیلیپ لو در این ملاقات مقامات اقتصادی به وضوح نشان داد که تمایلی به استفاده از کلمه «رمزارزها» یا حتی «دارایی» ندارد چرا که به اعتقاد او، کریپتوها ویژگی‌های ارزی ندارند. لو با بکار بردن کلمه "چیز" به جای "رمزارز" تاکید کرد: امواج سفته‌بازی اغلب به ضرر مردم ختم می‌شود، به ویژه افرادی که به خوبی آگاه نیستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =