معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت از برگزاری سومین مرحله عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در هفته جاری خبر داد.

زمان برگزاری سومین مرحله فروش یکپارچه خودرو

به گزارش کارآفرین نیوز، منوچهر منطقی با اشاره به برگزاری سومین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در هفته جاری اظهار کرد: دو شرکت بزرگ خودروساز کشور از ابتدای سال تا دوم شهریورماه، ۳۵۷ هزار و ۳۷۷ دستگاه خودروی سبک (سواری و وانت) تولید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۸۳ درصدی تولید کامل و کاهش ۸۵ درصدی تولید ناقص را نشان می‌دهد.

وی ضمن اشاره به تثبیت روند رو به رشد تولید خودرو کامل پس از سه سال در دو خودروساز بزرگ کشور، افزایش ۲۸ درصدی آمار تحویل، کاهش ۹۴ درصدی تعداد خودروهای ناقص انباشته در کف پارکینگ خودروسازان و کاهش ۳۰ درصدی تعداد تعهدات معوق را در راستای تحقق برنامه‌های ساماندهی وضعیت نامطلوب صنعت خودروی کشور در دولت سیزدهم خواند و گفت: با توجه به پایدار شدن روند تولید خودرو کامل از سوی خودروسازان داخلی و همچنین کاهش آمار خودروهای ناقص نسبت به مدت مشابه سال گذشته و از سوی دیگر ایجاد شفافیت در عرضه خودرو به بازار، در هفته جاری شاهد سومین دوره عرضه خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو خواهیم بود.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مزایای فروش خودرو در سامانه یکپارچه تصریح کرد: تخصیص عادلانه خودرو، افزایش امکان دسترسی مصرف‌کنندگان به خودرو، ایجاد شفافیت و رویه واحد در عرضه برای تمامی خودروسازان، رفع شائبه مهندسی عرضه به صورت قطره‌چکانی یا عرضه خودرو در بازارهای غیرشفاف توسط خودروسازان، همچنین افزایش تنوع و حق انتخاب برای مصرف کنندگان در هر دوره عرضه، از جمله مزایای سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در راستای تنظیم بازار و ارتقاء رضایت مصرف کنندگان است.

وی ضمن تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی این دوره به گونه‌ای خواهد بود که تعهدات قبلی شرکت‌های خودروساز کاهش پیدا کند، از عرضه خودرو در قالب طرح‌های پیش فروش، فروش فوق العاده، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و خروج خودروی فرسوده خبر داد.

معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: با ساماندهی تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه که با عرضه متنوع خودرو و خروج بیش از ۷۰ درصد انواع محصولات خودرویی از فرآیند قرعه‌کشی همراه شده است، پس از سال‌ها آرامش در بازار خودرو حاکم شده و امکان دسترسی مصرف‌کنندگان به خودروهای پرتقاضا، هشت برابر افزایش یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تداوم روند تکمیل خودروهای ناقص، کسب آمادگی لازم در زنجیره تأمین برای افزایش تولید و بهره‌گیری از سازوکار واردات برای تنظیم بازار و انتقال فناوری به کشور، روش عرضه در سامانه یکپارچه فروش خودرو تا پایان امسال خاتمه پیدا کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =