مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد که اصلاح ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان از همین هفته اعمال خواهد شد.

اصلاح حقوق بازنشستگان در همین هفته

به گزارش کارآفرین نیوز؛ میرهاشم موسوی در آیین گشایش بخش زایمان ال دی آر (بلوک زایمانی تک نفره) بیمارستان حضرت معصومه (س) کرمانشاه، با اشاره به تاکیدهای رییس جمهور مبنی بر اصلاح افزایش حقوق بازنشستگان گفت: از همین هفته بحث اصلاح افزایش ۳۸ درصد حقوق به اضافه ۵۵۰ هزار تومان در احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح حقوقی لحاظ خواهد شد و پرداخت حقوق شهریور هم با احکام جدید خواهد بود.

وی افزود: اختیار این کار به اعضای هیات امنای تامین اجتماعی داده شد که در ماه گذشته مصوبه قبلی اصلاح و احکام بازنشستگان سایر سطوح براساس مصوبه شورای عالی کار اصلاح خواهد شد.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در ۱۴۰۱ دچار ماجراهای مختلفی شد که آغاز آن از سازمان تامین اجتماعی بود، بطوریکه این سازمان با استناد به قانون بودجه، پیگیر پیشنهاد ۱۰ درصدی افزایش حقوق بود، نه ۳۸ درصدی. این روند و رایزنی‌های بعدی باعث شد دولت و مجلس نیز به این موضوع ورود نمایند.

اصلاح حقوق بازنشستگان در همین هفته

پس از دستور رئیس‌ جمهور برای پیگیری بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان و پس از برگزاری نشست‌های مکرر معاون اول رئیس جمهور با نمایندگان بازنشستگان، هیات دولت اختیار خود را برای تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان به وزرای عضو هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی تفویض کرده بود.

پیش از آن، هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس شورای اسلامی نیز وارد موضوع شده بود و با برگزاری چند جلسه اعلام نمود که مصوبه دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با قوانین، مغایرت دارد و رییس مجلس شورای اسلامی نیز این مغایرت را برای اصلاح آن به رییس جمهور اعلام نمود و رئیس‌جمهور نیز به دستگاه‌های مسئول دستور داد تصمیمات موثری برای بهبود معیشت بازنشستگان اتخاذ نمایند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =