مدیرعامل بانک مسکن گفت: قرارداد ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن اجاره‌ای در حال انعقاد است و بانک مسکن پذیرفته برای ساخت هر واحد اجاره‌ای ۲۰۰ میلیون تومان وام ساخت پرداخت کند.

وام ۲۰۰ میلیونی برای ساخت خانه‌های اجاره ای

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود شایان در نخستین رویداد فناورانه صنعت ساختمان اعلام کرد: ساخت با کیفیت و ارزان مسکن در مقابل نظام ساخت و ساز سنتی است که طول دوره مشارکت را حداکثر به ۳۶ ماه رسانده و موجب گرانی مسکن و کاهش تمایل مشارکت بانک‌ها در طرح‌های دولتی شده است.

وی افزود: اکنون به غیر از بانک مسکن، باقی بانک‌ها به تکلیف قانونی خود برای مشارکت در نهضت ملی مسکن، عمل نکردند. بانک‌ها حاضر هستند مالیات پرداخت کنند اما در طرح نهضت ملی مشارکت نکنند چون طول زمان بازگشت پول به بانک زیاد است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: این در حالی است که در دولت قبل سهم تسهیلات مسکن از ۱۸ درصد به ۵ درصد کاهش یافت و حالا آثار کاهش مشارکت را می‌بینیم؛ چرا باید دوباره این موضوع را تجربه کنیم. قانون مشکلی ندارد و می‌گوید ۲۰ درصد تسهیلات به بخش مسکن تعلق بگیرد که بخش عظیمی از این تسهیلات به بخش صنعت سرریز می‌شود.

وی اظهار کرد: تا امروز بیش از ۴۶ هزار میلیارد قرارداد ساخت مسکن منعقد شده که فقط در بانک مسکن بوده و اگر نظام بانکی حمایت نکند، طرح نهضت ملی با چالش روبرو می‌شود.

شایان افزود: تامین مالی نهضت ملی مسکن از طریق صندوق تامین مسکن فروش متری مسکن، اصلاح روش سپرده گذاری در بانک مسکن و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و تحول در شیوه اجاره‌داری مسکن در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: قرارداد ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن اجاره‌ای بین بانک مسکن، شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در حال انعقاد است و بانک مسکن پذیرفته برای ساخت هر واحد اجاره‌ای ۲۰۰ میلیون تومان وام ساخت پرداخت کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =