معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس بخشنامه ای جدید ضوابط اختصاصی خرید و فروش، حمل و نگهداری گروه کالایی فلزات گرانبها و گوهر سنگ ها را ابلاغ کرد.

ضوابط جدید خرید و فروش فلزات گرانبها و گوهر سنگ‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد مهدی برادران بر اساس بخشنامه ای جدید ضوابط اختصاصی خرید و فروش و حمل و نگهداری گروه کالایی فلزات گرانبها و گوهر سنگ ها را ابلاغ کرد.

در این مصوبه گروه کالایی فلزات گرانبها و گوهر سنگ ها به عنوان یکی از مصادیق کالای موضوع قاچاق به پیشنهاد وزارت صنعت معدن و تجارت و تایید دستگاه‌های مربوطه عضو ستاد معرفی شده و به استناد ماده ۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضوابط اختصاصی لازم برای فروش خرید حمل و نگهداری به شکل تجاری فلزات گرانبها و گوهر سنگ ها اعلام شده است.

بر اساس ضوابط فروش فروشندگان کالاهای مشمول ملزم به ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت هستند علاوه بر این فروش به مصرف کننده نهایی صرفاً با ثبت اطلاعات توسط فروشنده تجاری بوده و نیازمند تایید اطلاعات خرید از سوی مصرف کننده نهایی نیست همچنین فروش کالاهای مشمول به اعضای زنجیره تامینی که مشخصات آن ها در سامانه جامع تجارت مورد تایید قرار نگرفته تخلف است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =