برخی کارشناسان معتقدند، واردات خودرو خارجی بیش از همه بر نرخ خودروهای خارجی دست دوم موجود در بازار اثرگذار است و آنچنان اثری روی قیمت محصولات داخلی ندارد.

بازار خودرو در مدار نوسان

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی ها نشان داده در حال حاضر قیمت ها در بازار معاملات خودرو دچار نوسان شده است.

با توجه به اینکه آزادسازی واردات خودرو در دستور کار قرار گرفته و قرار است اولین خودروهای اقتصادی از آذرماه وارد کشور شوند، بسیاری از خریداران منتظر تعیین تکلیف وضعیت آن و مشخص شدن مدل خودروهای وارداتی اقتصادی که مسئولان مربوطه وعده دادند، هستند و به همین دلیل بازار در رکود به سر می برد و از حجم معاملات کاسته شده است.

طبق گفته کارشناسان، واردات خودرو خارجی بیش از همه بر نرخ خودروهای خارجی دست دوم موجود در بازار اثرگذار است و آنچنان اثری روی نرخ خودروهای داخلی ندارد اما در مجموع اگر خودروهای وارداتی در دسته محصولات اقتصادی با قیمت مناسب باشند، خریدار بیشتری نسبت به خودروهای داخلی خواهند داشت.

با اینکه از میزان تقاضا برای خرید خودرو در بازار کاسته شده، اکنون خودروهای صفر کیلومتر پراید ۱۱۱ به قیمت ۲۰۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ به قیمت ۱۷۹ میلیون تومان، تیبا صندوق دار به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان و تیبا هاچ بک پلاس به قیمت ۲۱۴ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

نرخ پیشنهادی برای خرید و فروش خودروهای ساینا EX نیز ۲۰۴ میلیون تومان است و کوییک دنده ای به قیمت ۱۹۷ میلیون تومان، کوییک اتوماتیک پلاس به قیمت ۳۰۴ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

همچنین، خودروهای ۲۰۶ تیپ ۲ به قیمت ۳۰۰ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۵ به قیمت ۳۵۹ میلیون تومان، ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما به قیمت ۵۹۰ میلیون تومان معامله می شود.

خودروهای پارس اتوماتیک نیز به قیمت ۴۵۸ میلیون تومان، شاهین G به قیمت ۳۶۰ میلیون تومان، دنا معمولی به قیمت ۴۰۳ میلیون تومان، دنا اتوماتیک توربو به قیمت ۵۱۲ میلیون تومان، تارا دنده ای به قیمت ۴۵۳ میلیون تومان، تارا اتوماتیک به قیمت ۵۷۷ میلیون تومان نرخ گذاری شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =