معاون اول رییس‌جمهور بر مولدسازی دارایی‌های وزارت راه و شهرسازی به منظور تامین منابع مالی صندوق ملی مسکن تاکید کرد و گفت: وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی سریع‌تر پرداخت شود.

پرداخت تسهیلات مسکن روستایی سرعت گیرد

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد مخبر امروز ۲۷ شهریورماه در جلسه شورای عالی مسکن، یکی از مسائل و مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاری در کشور را عدم استفاده از روش‌های نوین سرمایه گذاری دانست و اظهار کرد: متاسفانه در بخش سرمایه گذاری از روش‌های سنتی استفاده می شود و روش‌های تأمین مالی جدید آن طور که باید مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: باید تدابیری اندیشیده شود که از قوانین و مقررات موجود حداکثر بهره برداری و استفاده صورت گیرد و بجای روش های سنتی تامین مالی، به روش های نوین در این زمینه روی آوریم.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه ساخت مسکن همواره از طریق خود مردم و با استفاده از تسهیلات بانکی در کشور انجام شده، خاطرنشان کرد: دولت باید در برنامه احداث مسکن،‌ از مشارکت و ظرفیت‌های مردم حداکثر استفاده را انجام دهد تا روند تولید واحدهای مسکونی با سرعت هرچه بیشتر انجام شود.

وی بر لزوم مولد سازی دارایی‌های وزارت راه و شهرسازی تأکید و تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی باید سریعا دارایی های خود را مولد سازی کرده و منابع مالی حاصل از آن را در صندوق ملی مسکن قرار دهد تا از این منابع برای پیشبرد برنامه‌های دولت در تولید مسکن استفاده شود.

مخبر با اشاره به پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی، اظهار کرد: ضرورت دارد وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی هر چه سریعتر توسط شبکه بانکی کشور و بر مبنای ضمانت نامه سازمان برنامه و بودجه پرداخت شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =