خبر ورود بزرگ ترین بانک آمریکایی به بازار بیت کوین باعث صعود جدید رمزارزها شد.

ارزش بازار ارزهای دیجیتالی به بالای دو تریلیون دلار برگشت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، برخی  منابع آگاه گفته اند بانک جی پی مورگان در حال بررسی مکان معرفی صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر بیت کوین به مشتریان خاص خود است. ورود بزرگ ترین بانک آمریکایی به عرصه ارزهای دیجیتالی می تواند موجی از ورود جریانی تازه سرمایه گذاری به این بازار را همراه داشته باشد. پیشتر امکان انتقال وجه بر بستر بلاک چین برای تراکنش های بین بانکی داخلی در برخی از حساب های جی پی مورگان به صورت آزمایشی فراهم شده بود.  

با وجود اصلاح عمیق بازار ارزهای دیجیتالی در چهارمین هفته ماه آوریل، دن مورهد- مدیر شرکت پنترا کپیتال- از ورود شرکت های بزرگ به عرصه سرمایه گذاری در بازار و احتمال تصویب قوانین مبادلات رمزارزها به عنوان دو عاملی نام برده است که می توانند زمینه ساز رسیدن بیت کوین به قیمت ۲۰۰ هزار دلار تا سال ۲۰۲۲ شود. وی همچنین پیش بینی کرده است تا ۲۰۲۲ حدود یک میلیون کاربر جدید در جهان به بازار بیت کوین اضافه شود.  

بورس کانادا که یکی از پیشتازترین بورس های جهان در عرصه ارزهای دیجیتالی شناخته می شود با ورود یک صندوق بورسی مبتنی بر رمزارز دیگر موافقت کرد. بدین ترتیب، اکنون چهار ETF که مبتنی بر ارزهای دیجیتالی هستند در بورس تورنتو لیست شده اند. این صندوق بورسی بر پایه رمزارز اتریوم که اکنون دومین رمزارز بزرگ دنیا محسوب می شود، به فعالیت های سرمایه گذاری خواهد پرداخت.  
 

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۰۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۸.۴۴ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

قیمت ارزهای دیجیتال

نام قیمت تغییرات ۲۴ ساعت گذشته تغییرات یک هفته اخیر
بیت کوین ۵۴ هزار و ۸۱.۴۸ دلار ۸.۰۴ درصد افزایش ۲.۳ درصد کاهش
اتریوم ۲۴۹۵.۹۸ دلار ۷.۱۲ درصد افزایش ۱۷.۱۹ درصد افزایش
بایننس کوین ۵۴۱.۳۱ دلار ۶.۱۱ درصد افزایش ۸.۷۸ درصد افزایش
ریپل ۱.۲۹ دلار ۱۶.۲۲ درصد افزایش ۲.۲۹ درصد کاهش
تتر ۱.۰۰ دلار ۰.۰۱ درصد افزایش ۰.۰۱ درصد افزایش
کاردانو ۱.۲۴ دلار ۹.۵۶ درصد افزایش ۳.۱۱ درصد افزایش
دوج کوین ۰.۲۶۷ دلار ۱.۸۸ درصد افزایش ۳۲.۲۸ درصد کاهش
پولکا دوت ۳۲.۸۹ دلار ۷.۷۸ درصد افزایش ۶.۰ درصد کاهش
یونی سواپ ۳۶.۰۲ دلار ۶.۵ درصد افزایش ۱۷.۷۵ درصد افزایش
لایت کوین ۲۴۶.۰۲ دلار ۶.۹۸ درصد افزایش ۴.۰۱ درصد کاهش


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =