حمید حاج اسماعیلی کارشناس ارشد بازار کار با اشاره به اینکه کاهش حق مسکن، رویه معمولی نبود، گفت: افزایش حق مسکن در یک مذاکرات سه‌جانبه بین نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران انجام می‌شود که مجموع حداقل حقوق کارگران را تامین می‌کند، بنابراین بخشی از حقوق حقه کارگران است که در قالب حداقل تعریف شده است.

تایید مصوبه حق مسکن کارگران، تشریفاتی است

به گزارش کارآفرین نیوز؛ حاج اسماعیلی ادامه داد: در حال حاضر این ابهام در مورد حق مسکن کارگران طی ۵ ماه گذشته ادامه پیدا کرده است.

حمید حاج‌اسماعیلی عنوان کرد: برخلاف افزایش پایه مزدی کارگران و بن خواروبار، قانون تاکید کرده که مصوبه حق مسکن باید به تایید هیات دولت برسد اما آنچه که در گذشته انجام می‌شده، یک روند تشریفاتی بود که دولت به طور معمول حق مسکن را پس از مدتی با تاخیر تصویب می‌کرد و در قالب حقوق کارگران به آنها پرداخت می‌شد.

این کارشناس بازار کار با اشاره به اینکه دولت با تاخیر چند ماهه این کار را انجام داد و مبلغ را کاهش داد که رویه معمولی نبود، گفت مجموع افزایش حق مسکن در یک مذاکرات سه‌جانبه بین نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران انجام می‌شود که مجموع حداقل حقوق کارگران را تامین می‌کند.

حاج‌اسماعیلی افزود: این‌که بعدا دولت بیاید مجددا آن را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد، واقعا جای تعجب داشت. دولت باید هر چه سریع‌تر این مصوبه را اجرایی کند.

این کارشناس بازار کار متذکر شد: ما انتظار داریم که دولت هر چه سریع‌تر اعداد و ارقام مصوب را اعلام و ابلاغ کند و مدافع قانون و حقوق مردم باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =