معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اشتغالزایی و تولید مسکن از برنامه ها و رویکردهای جدی دولت است و اگر جهاد سازندگی با جدیت در این زمینه ورود کند، دولت اعتبارات مورد نیاز آنها را تامین می‌کند.

اقتصاد دریامحور از نیازهای کشور است

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد مخبر در جلسه احیای جهاد سازندگی، ضمن تقدیر از حضور گسترده و پرشمار مردم در اجتماع روز گذشته، بر لزوم تسریع در احیا و آغاز به کار مجدد جهاد سازندگی تأکید کرد و گفت: یکی از پیامدها و آثار مثبت احیای جهاد سازندگی این است که خدمت رسانی به جامعه به دست مردم و به خصوص جوانان انجام می‌شود که به نوعی ترویج فرهنگ اسلامی – ایرانی خواهد بود.

وی احیای جهاد سازندگی را گامی در جهت جلب مشارکت مردم برای آبادانی کشور توصیف کرد و گفت: ایجاد یک جریان مردمی برای آبادانی کشور و هدایت نقدیندگی جامعه از نیازهای امروز کشور است.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: اگر فعالیت جهاد سازندگی متوقف نمی‌شد و این نهضت همچنان در کشور کارش را ادامه می‌داد، دغدغه اصلی جوانان کشور خدمت به مردم و آبادانی کشور بود.

مخبر با بیان اینکه با اتکاء به هر یک از ظرفیت‌ها و موهبت‌های الهی کشور می‌توان درآمدهای بسیار زیادی حاصل کرد، توجه به اقتصاد دریا را یکی از نیازها و ضرورت‌های کشور برشمرد و گفت: اقتصاد دریامحور از وسعت و گستردگی فراوانی برخوردار است که تنها بخش کوچکی از آن موضوع آبزی پروری است.

وی با تأکید بر اینکه باید برای اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغالزا از منابع مردمی استفاده شود، ادامه داد: یکی از مشکلات امروز کشور نقدینگی فراوان است که آسیب‌هایی را به همراه داشته و اگر بتوانیم این نقدینگی را به سمت طرح‌های تولیدی نظیر آبزی پروری و تولید مسکن هدایت کنیم، اثرات مثبت و سازنده‌ای در زمینه سرمایه گذاری، تولید ثروت و اشتغالزایی در کشور خواهد داشت.

معاون اول رئیس‌جمهور از اعضای حاضر در جلسه خواست تمرکز جدی بر طرح‌های تولیدی و به خصوص طرح‌های اشتغالزا نظیر تولید مسکن داشته باشند و گفت: اشتغالزایی و تولید مسکن از برنامه‌ها و رویکردهای جدی دولت است و اگر جهاد سازندگی با جدیت در این زمینه ورود کند، دولت اعتبارات مورد نیاز آنها را متناسب با ظرفیت اجرایی که دارند تأمین خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =