در پی شکست پی‌درپی پروژه‌های رمزارزها، این‌بار شرکت استخراج بیت‌کوین کمپیوت‌نورث در پی افزایش فشارها به‌دلیل تأثیرات زمستان ارزهای دیجیتال و افزایش هزینه‌های انرژی اعلام ورشکستگی کرد.

شرکت استخراج بیت‌کوین اعلام ورشکستگی کرد

به گزارش کارآفرین نیوز؛ دیو پریل مدیرعامل این شرکت از سمت خود کناره‌گیری کرد اما همچنان در هیئت‌مدیره باقی خواهد ماند. پرونده اعلام ورشکستگی کمپیوت نورث نشان می‌دهد که این شرکت باید به ۲۰۰ طلبکار خود ۵۰۰‌میلیون دلار پرداخت کند درحالی که ارزش دارایی‌های آن بین ۱۰۰ میلیون تا نهایتا ۵۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

در روزهای گذشته، بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح سه ماهه خود نزدیک شد بطوریکه این توکن به پایین‌ترین سطح روزانه ۱۸ هزار و ۸۵۹.۷۵ دلار سقوط کرد.

پیش از این، موسسه جی پی مورگان نیز اعلام کرده بود که تقاضا برای رمزسفته‌ها به عنوان روش پرداخت در شش ماه گذشته به شدت کاهش یافته است.

این‌بار شرکت استخراج بیت‌کوین اعلام ورشکستگی کرد

اخیرا رمزارزها یک‌به‌یک دچار بحران شدند به طوری که با ادامه‌دار شدن بازار نزولی رمزارزها، شرکت‌های جدیدی به لیست شرکت‌های بحران‌زده اضافه می‌شوند تا جایی که شرکت استخراج رمزارز پولین از بروز مشکلات نقدینگی و متوقف کردن برداشت دارایی اتریوم و بیت کوین کاربران خبر داد.

پلتفرم‌های وام‌دهی ویجر دیجیتال (Voyager Digital) و والد (Vauld) نیز در ماه جولای، سرویس برداشت خود را از دسترس خارج کردند.

علاوه بر اینها، در ماه گذشته، دولت ایالات متحده آمریکا، میکسر تورنادو کش (Tornado Cash) را تحریم کرد، این میکسر تراکنش‌های اتریوم را غیرقابل ردیابی می‌کند و مطابق با این تحریم، شهروندان آمریکایی دیگر نمی‌توانند به‌صورت قانونی از آن استفاده کنند.

همچنین به گفته بنیانگذار Babylon Finance، پروتکل مدیریت دارائی مبتنی بر اتریوم این شرکت با نام بابیلون فایننس، پس از ناکامی در بهبود از حملات هک ۸۰ میلیون دلاری، در ماه نوامبر به طور کامل بسته خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =