گای رایدر امروز کلیدهای سه گانه سازمان بین المللی کار را به گیلبرت اف. هانگبو؛ دبیرکل جدید تحویل داد تا در بحبوحه بحران های متعدد جاری در دنیا، روابط حوزه کار وارد دوران جدیدی شود.

کلیدهای سه گانه سازمان بین‌المللی کار دست به دست شد

به گزارش کارآفرین نیوز، گیلبرت اف. هانگبو (Gilbert F. Huangbo) امروز کلیدهای سه گانه را تحویل گرفت تا رسما" کار خود را به عنوان یازدهمین دبیرکل سازمان بین المللی کار (ILO) آغاز کند. گیلبرت اف هانگبو؛ رییس سابق صندوق بین المللی توسعه کشاورزی (IFAD) است که اولین آفریقایی است که توانست به این مقام دست یابد.

گای رایدر که اول اکتبر ۲۰۱۲ به عنوان دبیرکل سازمان بین المللی کار (ILO) کار خود را آغاز کرده بود امروز کلیدهای سمبلیک سازمان را به دبیرکل جدید تحویل داد.

رایدر که در ده سال مسئولیت خود در سازمان بین المللی کار، توسعه انسان محور را در دستور کار قرار داده بود در دوران بازیابی پساکرونا نیز، بر «نقش انسان» در تمام سیاست گذاری های جهانی تأکید می کرد.

۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲، آخرین روز مسئولیت رایدر در این سمت بود که وی کلیدهای سه گانه معروف را به جانشین خود تحویل داد. سه کلید معروف که نماد اصول و ساختار سه گانه این نهاد بین المللی است بر نقش یکسان دولت ها، کارگران و کارفرمایان در تصمیم گیری ها تأکید دارد.

رایدر، اولین بار در مِی ۲۰۱۲ به این مقام رسید و در سال ۲۰۱۷ نیز موفق شد آرای موافق هیأت حاکمه سازمان بین المللی کار را برای پنج سال بعدی نیز کسب کند که از سال ۲۰۱۷ آغاز شد. پیش از آن، رایدر در سال ۲۰۰۶ به عنوان اولین دبیرکل کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری (ITUC) انتخاب شده بود.

رایدر

رایدر در مراسم تودیع خود اعلام کرد: در دنیایی که به نظر می رسد همه چیز آشکارا میل به بی عدالتی و تبعیض دارد،‌ وظیفه سازمان بین المللی کار، برقراری و تثبیت عدالت در این حوزه است.

رایدر که یکی از سرسخت ترین مدافعان و حامیان مقوله «کار شایسته برای همه» محسوب می شود در دوران مسئولیت خود تلاش کرد تا در بازنگری قوانین کار و دستمزد زنان در جهان، جانب عدالت را رعایت کند. وی همچنین تلاش کرد تا قانون منع به کارگیری کودکان در مشاغل سخت را با اکثریت آرا به تصویب برساند.

در دوران رایدر؛ سازمان بین المللی کار موفق شد «شتاب دهنده جهانی مشاغل و حمایت های اجتماعی در دوران گذار» را در سال ۲۰۲۱ به مرحله اجرا و فعالیت برساند که در همین مدت کوتاه، اثرگذاری خود را اثبات کرده است. 

طبق اساسنامه سازمان، هر دبیرکل تنها دو دوره پنج ساله می تواند در مقام خود باقی بماند. هانگبو که در ماه مارس، برای جانشینی رایدر انتخاب شد از امروز کار خود را آغاز خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =