معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه مسکن تدریجی برای دهک‌های هدف جامعه اجرایی می شود؛ در این راستا در ۱۲ شهر جدید زمین ویلایی برای ساخت مسکن به مردم واگذار خواهد شد.

اجرای برنامه «مسکن تدریجی» در ۱۲ شهر جدید

به گزارش کارآفرین نیوز، علیرضا جعفری با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌ها برای توسعه شهرها و ایجاد جذابیت در شهرهای جدید کشور استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی است، اظهار کرد: با هم‌افزایی توان دستگاه‌ها و نهادهای حاکمیتی می‌توانیم سرعت اجرای پروژه‌های محرک توسعه شهرها را تسریع کنیم.

وی افزود: در این راستا مجموعه بانک مسکن به‌عنوان بازوی کمکی نقش بسیار مهمی در تامین منابع مالی اجرای پروژه‌ها داشته و در طرح نهضت ملی مسکن پیشران است. شرکت عمران شهرهای جدید و مجموعه بانک مسکن تعامل بسیار خوبی با هم برای تحقق وعده ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی دارند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با اشاره به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری مسکن به‌عنوان یکی از زیرمجموعه های بانک مسکن برای توسعه کشور وارد میدان شده است، اضافه کرد: یکی از اولویت‌های ما ارتقا سطح کیفی پروژه‌های مسکونی، خدماتی، رفاهی و... در کشور است که در این راستا شرکت سرمایه‌گذاری مسکن به‌عنوان بازوی وزارت راه و شهرسازی پروژه‌های خوبی را آغاز کرده است.

وی استفاده از فناوری‌های نوین ساخت و ساز مسکن را یکی از ویژگی‌های این مجموعه عنوان کرد و گفت: سرعت اجرای پروژه‌ها در حال حاضر قابل قبول است. این وضعیت شرکت عمران شهرهای جدید را تشویق کرده تا در سایر پروژه‌های مشارکتی از توان شرکت سرمایه‌گذاری مسکن استفاده کند.

جعفری از معرفی پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید کشور خبر داد و گفت: خیلی به مردم بدهکاریم و با ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری در خدمات زیربنایی و روبنایی، کم‌کاری دولت قبل را جبران خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تکلیف قانونی وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن حمایتی، تصریح کرد: صرفا به‌دنبال تولید مسکن نیستیم، باید همزمان شهرسازی را نیز پیش ببریم و در کنار ساخت و سازها به مسائل اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و... توجه شود.

مسکن

وی از معرفی بسته ۵۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید خبر داد و با اعلام اینکه حضور شرکت سرمایه‌گذاری مسکن در شهر جدید بهارستان قطعی شده است، اظهار کرد: شرکت سرمایه‌گذاری در زمان حاضر در شهرهای جدید اندیشه، پردیس و عالیشهر (در استان بوشهر) فعال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه پروژه‌های نهضت ملی مسکن باید روی زمین‌هایی بارگذاری شود که قیمت ساخت در آن‌ها یک سوم قیمت اراضی باشد، بیان کرد: ساخت مسکن با تراکم پایین و به‌صورت ویلایی یک طبقه در شهرهایی که زمین داریم برنامه اولویت دار وزارت راه و شهرسازی است. به‌عبارت دیگر با برنامه‌ریزی صورت گرفته «مسکن تدریجی» در این اراضی ساخته خواهد شد. در این راستا تاکنون برای ۱۲ شهر از جمله بینالود، ایوانکی، عالیشهر، رامین، شیرین‌شهر، علوی، تیس، رامشار، مجلسی و امیرکبیر زمین ویلایی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: در گام اول این برنامه، متقاضی که توان اقتصادی نسبی دارد می‌تواند واحد ۶۰ متری بسازد و به مرور زمان آن را به مثلا ۸۰ متر، ۱۰۰ و بیشتر توسعه دهد.

وی از مدیریت زنجیره تامین مصالح ساختمانی برای کاهش قیمت تمام شده خبر داد و گفت: در بحث فروش متری مسکن، پروژه‌های مشارکتی تعریف شده تا توان تدریجی برای خانه‌دار شدن مردم فراهم شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =