معاون اداری و اعتبارات بانک مرکزی گفت: هر شخصی که دارای کد بورسی و امکان معامله باشد، می تواند نسبت به خرید اوراق سکه اقدام کند.

نحوه خرید اوراق سکه در بورس کالا

به گزارش کارآفرین نیوز، عمرانی در خصوص اهداف عرضه اوراق سکه در بورس کالا گفت: یکی از اهداف اصلی انتشار این اوراق بابت تنوع بخشی و سرمایه گذاری مردم هست و اشخاص حقیقی و صندوق‌های سرمایه گذاری طلا می‌توانند نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند

وی افزود: هر شخص حقیقی می‌تواند نسبت به خرید ۱۰۰ سکه و صندوق‌های طلا هم بدون محدودیت نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند.

معاون اداری و اعتبارات بانک مرکزی در خصوص شرایط خرید این اوراق گفت: بازار بورس ما بازار شفافی هست و هر شخصی که در بازار بورس دارای کد بورسی و امکان معامله را داشته باشد می‌تواند نسبت به خرید این اوراق اقدام کند محدودیتی برای اشخاص حقیقی لحاظ نکردیم.

عمرانی با اشاره به سررسید ۶ ماهه اوراق سکه افزود: به دلیل لزوم نگهداری حسابداری این اوراق در بانک مرکزی و بورس کالا، مسلما هر اوراقی یک قواعدی دارد. این اوراق طبق ضوابط بورس کالا منتشر خواهد شد و اساسا هر اوراقی دارای یک سررسید مشخص و در یک روز مشخص منتشر خواهد شد که امروز هفدهم آبان ماه خواهد بود و سررسید آن به مدت ۶ ماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ سررسید این اوراق خواهد بود و خریداران این اوراق ۲ روش پیش رو دارند. یا می‌توانند تا سرسید منتظر بمانند به دلیل این که خرید فیزیکی سکه مشکلاتی دارد و امکان سرقت دارد، این اوراق می‌تواند تا سررسید نگهداری شود و یا در معاملات ثانویه این اوراق که بعد از عرضه اولیه امکانش فراهم خواهد شد به قیمت بازار آن را نسبت به فروش اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =