رئیس سازمان بورس اعلام کرد:‌ از ابتدای امسال تا نیمه های آبان ماه، ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سود رسوبی به حساب سهامداران واریز شده است.

واریز ۴.۵ همت سود رسوبی به حساب سهامداران

به گزارش کارآفرین نیوز، از ابتدای سال تا نیمه آبان ماه ۱۴۰۱، ۲۰۴ شرکت بورسی ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از سودهای رسوب کرده را به حساب ۲۱ میلیون سهامدار واریز کرده‌اند.

به گفته مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، پیگیری‌های این سازمان تا واریز شدن آخرین مبلغ سودهای رسوبی ادامه دارد.

شرکت ایران خودرو دیزل با واریز مبلغ ۹۰۶ میلیارد تومان بیشترین واریزی را در بین ۲۰۴ شرکت بورسی داشته و شرکت سپیدماکیان با واریز سود رسوبی به حساب ۲ میلیون ۷۳۹ هزار سهامدار، جایگاه اول را در واریزی به بیشترین تعداد سهامدار به خود اختصاص داده است.

میدکو، شستا، پارسیان، شپنا، پارس و وغدیر از جمله شرکت‌های بزرگی هستند که تاکنون مطالبات رسوبی سهامداران را پرداخت نکرده‌اند.

همچنین طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از ابتدای سال تا ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۱، ۲۹۰ شرکت بورسی ۴۴ هزار میلیارد تومان سود نقدی مصوب مجامع خود را از طریق سامانه سجام به بیش از ۳۸ میلیون سهامدار پرداخت کرده اند که این نشان از شتاب در روند پرداخت سود نقدی از طریق سجام دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =