شاخص دلار در حالی با موانع بازار روبرو شده است که احتمال افزایش نرخ بهره به میزان ۷۵ واحد پایه برای پنجمین ماه متوالی به کمترین سطح رسیده است.

شاخص دلار در بازارهای جهانی سرگردان شد

به گزارش کارآفرین نیوز، شاخص دلار آمریکا (DXY) امروز پس از یک حرکت نوسانی، در محدوده ۱۱۰.۴۰ با موانعی در بازارهای جهانی مواجه شده است زیرا ترس از رکود و احتمال کاهشی شدن تورم در اخبارهای هفته های جاری و آتی، موجب شده است خریداران و سرمایه گذاران دلار با احتیاط بیشتری در بازارهای جهانی دست به معامله بزنند.

شاخص

از سویی تحلیلگران گلدمن ساکس، میزان وقوع رکود در آمریکا را حدود ۳۵ درصد برآورد کرده اند که نشان از انحراف شدید در دستیابی به نرخ تورم هدف فدرال رزرو و به تبع آن، تقویت سیاست های انقباضی بانک مرکزی آمریکا دور از ذهن نخواهد بود.

بسیاری از تحلیلگران نیز شرایط ناپایدار سیاست داخلی و موقعیت ژئوپلیتیک آمریکا را در این شرایط دخیل می دانند.

گرچه با سخنان جروم پاول؛ رییس فدرال رزرو پس از اجلاس اخیر این نهاد و اعلام افزایش ۷۵ واحد پایه ای نرخ بهره برای چهارمین ماه متوالی، احتمال تکرار این میزان افزایش در حتی یکی از دو ماه باقیمانده از سال جاری بعید به نظر می رسد.

براساس ابزار CME؛ پایشگر فدرال رزرو، احتمال افزایش نرخ بهره برای پنجمین بار متوالی، آن هم در ماه دسامبر تنها ۴۳.۲ درصد تخمین زده شده است.

انتخابات میان دوره ای آمریکا نیز موضوعی است که سرمایه گذاران را به ورطه تردید کشانده است. سرمایه گذاران تصور می کنند پیروزی اکثریت جمهوریخواه؛ زمینه ساز بی ثباتی سیاسی در اقتصاد آمریکا خواهد شد، اتفاقی که می تواند بر قیمت طلا در بازارهای جهانی تاثیر بگذارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =