طبق آخرین بررسی ها، تاکنون حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانک ها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شده که بخش عمده آن از سوی بانک مسکن بوده است.

آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش کارآفرین نیوز، نهضت ملی مسکن یکی از طرح های کلان دولت سیزدهم است که در دستور کار قرار گرفته و طی آن قرار است چهار میلیون واحد مسکونی ظرف مدت چهار سال ایجاد شود.

اراضی بیش از دو میلیون واحد مسکونی این طرح شناسایی و تامین شده و طبق آخرین بررسی ها، ساخت یک میلیون واحد نهضت مسکن به طور میانگین پیشرفت ۳۰ درصدی داشته است.

علاوه بر خانوارهای فاقد مسکن و زمین با کاربری مسکونی، مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن با شرط تاهل در زمان تحویل و زنان خودسرپرست بالای ۳۵ سال سن نیز از امکان ثبت نام در این طرح برخوردارند تا از این طریق صاحب مسکن شوند. البته نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و معلولان جسمی و حرکتی با حداقل ۲۰ سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور و بیماران خاص نیز می توانند از این فرصت برای خانه دار شدن استفاده کنند.

بخش اصلی ثبت نام از متقاضیان این طرح در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن (ثمن) به نشانی https://saman.mrud.ir/ سال گذشته انجام و مراحل پایش آن انجام شد اما هنوز هم در برخی شهرهای دارای ظرفیت بخصوص شهرهای جدید متقاضیان می توانند درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت کنند و در صورت واجد شرایط بودن، از این امکان برخوردار شوند.

برای طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر آورده متقاضیان، تسهیلات بانکی نیز در نظر گرفته شده به این نحو که سقف این تسهیلات برای واجدین شرایط تهرانی ۴۵۰ میلیون تومان و سایر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استان ها ۳۵۰ میلیون تومان و سایر متقاضیان مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۳۰۰ و ۲۵۰ میلیون تومان است.

طبق آخرین بررسی ها، از ابتدای اعطای تسهیلات بانکی این طرح تا کنون حدود ۶۰۰ هزار افتتاح حساب صورت گرفته و مجموع قراردادهایی که پرداخت تسهیلات آن ها منعقد شده حدود ۳۰۰ هزار واحد است.

علاوه بر آن، نزدیک به ۲۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانک ها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شده که بخش عمده آن از سوی بانک مسکن بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =