رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه ارز به بازار نداریم، از تلاش برای ایجاد آرامش در بازار ارز خبر داد.

هدایت بازار ارز به سمت آرامش

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح‌آبادی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت بیان داشت: در روزهای گذشته شاهد نوساناتی در بازار ارز بودیم و امیدواریم با سازوکارهای پیش بینی شده، آرامش و ثبات را در بازار ارز داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما اقدامات متعددی انجام می‌دهیم و بانک مرکزی در بازارهای مختلف حضور دارد. به عنوان بازارساز در همه بازارهای ارز فعالیت دارد و مداخله می‌کند تا بازار به سمت تعادل پیش برود.

صالح‌آبادی گفت: صادرکنندگان عرضه‌های خوبی دارند و این امر تداوم خوبی دارد و مشکلی در عرصه ارز نداریم.

رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: عرضه ارزهایی که مورد اقبال بازار است به اندازه کافی انجام می‌شود و عرضه خواهد شد.

وی بیان کرد: اقداماتی برای تسهیل دسترسی مردم به بازار اندیشیده شد و از جمله که افراد متقاضی خرید ارز به دلیل محدودیت صرافی‌ها، باعث ایجاد صف می‌شدند. سامانه آنلاین دسترسی به صرافی‌ها راه‌اندازی شد و تعدادی صرافی معین شدند تا افراد از این طریق درخواست خود را بدهند.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: هم‌چنین حدود ۴۰ شعبه بانک هم در نظر گرفته شد تا مثل صرافی‌ها ارز مورد نیاز را ارائه کنند و با توجه به وفور ارز، دسترسی مردم را تسهیل کنیم تا ارز بخرند.

رئیسی: بانک مرکزی و دیگر دستگاه‌ها مکلفند برای حفظ ثبات در بازار ارز تلاش مضاعف کنند

وی عنوان کرد: ما ابزارهای مختلفی داریم که یک نمونه‌ی آن دیروز رونمایی شد و آن گواهی سکه بانک مرکزی بود که معامله شد و این با قدرت تداوم دارد و ابزارهای دیگر هم در دست بررسی است.

صالح آبادی عنوان کرد: ان‌شاءالله روز شنبه رونمایی از چک الکترونیک کشور را خواهیم داشت و با حضور وزرای صمت و اقتصاد، اتفاق بزرگی در صنعت پرداخت کشور رخ خواهد داد.

وی درباره افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته گفت: بانک مرکزی دنبال ایجاد آرامش در بازار ارز است و سیاست‌های لازم را اتخاذ کردیم و ابزارهای لازم را هم داریم تا این کار را انجام دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =