بهای نفت در بازارهای جهانی امروز پنجشنبه بعد از رشد یک درصدی جلسه گذشته باز هم افزایش یافت و انتظار افزایش تقاضا توانست بر نگرانی ها درباره تاثیر کرونا در هند، ژاپن و برزیل غلبه کند.

بهای نفت با انتظار افزایش تقاضا بالا رفت

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از راشاتودی، بهای نفت برنت امروز ۳ دهم درصد افزایش یافت و به ۶۷ دلار و ۴۹ سنت در هر بشکه رسید در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز ۳ دهم درصد افزایش یافت و ۶۴ دلار و ۴ سنت برای هر بشکه را ثبت کرد.

اوپک پلاس شامل اعضای اوپک و روسیه و همپیمانان این دو طرح هایی برای کاهش تدریجی موانع تولید نفت از ماه می تا جولای سال جاری دردستور کار قرار داده اند.

این افزایش قیمت نفت زمانی رخ داد که برآوردهای اوپک نشان داد تقاضا در سال ۲۰۲۱ به میزان روزانه ۶ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت. همچنین برآورد شده است که ذخیره جهانی نفت به ۲.۹۵ میلیارد بشکه برسد و این یعنی ذخایر نفت جهانی از میانگین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ کمتر است.

تحلیلگران سیتی بانک می گویند که بازار توان هضم ذخایر جهانی نفت را بیش از حد تصور اوپک دارد. همچنین بانک آمریکا پیش بینی کرده است که عملیات گسترده واکسیناسیون ضد کرونا در آمریکای شمالی و اروپا در تابستان امسال، تقاضای نفت را به حد بی سابقه ۱۰۱.۵ میلیون بشکه در روز برساند اما با این حال هشدار داده است که ابتلاهای شدید به کرونا در هند و برزیل به عنوان دو مصرف کننده بزرگ نفت، بر تقاضای این کشورها با ضرورت از سرگیری قرنطینه های گسترده اثر گذار شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =