مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اعلام کرد: سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر از لوله‌های مورد نیاز طرح ۲۸ مخزن را شرکت‌های بزرگ ایرانی می‌سازند.

شرکت‌های ایرانی ۳۵۰۰ کیلومتر لوله‌های طرح ۲۸ مخزن را می سازند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، «احمد محمدی» افزود:  برای اجرای طرح توسعه ۲۸ مخزن، افزون بر پنج هزار کیلومتر انواع لوله مورد نیاز است که تاکنون سه هزار و ۵۰۰  کیلومتر از آن در برنامه تولید سازندگان داخلی قرار گرفته و قرارداد ساخت یک هزار کیلومتر لوله قطعی شده است.

وی افزود: در این زمینه طی ارزیابی شرکت‌های توانمند داخلی، تاکنون شرکت‌های لوله­‌سازی اسفراین، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، لوله‌سازی اهواز و لوله­‌سازی ساوه برای ساخت لوله‌های مورد نیاز این طرح ملی در نظر گرفته شده‌اند.

مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: در طرح توسعه ۲۸ مخزن، حجم زیادی از کالاهای مورد نیاز متعلق به لوله‌های درون چاهی و روسطحی اختصاص یافته و از این نظر زمینه مناسبی برای افزایش تولید شرکت‌های لوله‌سازی و فولادسازی فراهم شده است.

شرکت‌های ایرانی ۳۵۰۰ کیلومتر از لوله‌های ۲۸ مخزن نفتی را می سازند

محمدی گفت: لوله‌های روسطحی و درون چاهی مورد این طرح در دو بخش لوله­‌های بدون درز و لوله‌های درزدار تقسیم‌بندی می‌­شود و ویژگی‌های لوله‌ها به شرکت‌های داخلی ارائه شده است تا در قالب همکاری مطلوب آنها را بسازند و نیازهای صنعت نفت را پاسخ دهند.

وی با اشاره به اولویت این شرکت برای حمایت‌ از ساخت داخل، تصریح کرد: مناطق نفت‌خیز جنوب در سال‌های اخیر توان خود را برای ارتقای دانش فنی و سطح کیفی سازندگان داخلی به کار بسته و در سالی که به نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است این رویه بیش از پیش تقویت خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.