معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ،‌از اول تا بیستم اردیبهشت ماه، تنفسی به مبادلات با چک داده می شود و بانک‌ها و موسسات اعتباری باید از صدور گواهی عدم پرداخت چک اجتناب کنند.

چک‌ها تا ۲۰ اردیبهشت برگشت نمی‌خورند

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان گفت: امروز در ستاد ملی کرونا با توجه به آثار اقتصادی کرونا تصمیماتی برای واحدهای تولیدی گرفته شد که قدری بتوانند سرپا باشند.

وی ادامه داد: این تصمیم از آن جهت گرفته شد که با توجه به تعطیلی اصناف ،برخی از واحدها امکان فروش محصولات خود را نداشتند اما بر اساس روال متعارف چک هایی را صادر کرده اند و عملاً امکان پر کردن موجودی حساب و پرداخت چک را پیدا نمی‌کنند و این به طور زنجیره بار مشکلاتی را ایجاد می کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری تاکید کرد : مقرر شد محاکم و ضابطین قضایی هم از صدور اجراییه و اجرای آنها خودداری کنند یعنی گویی که یک فرصتی را ایجاد کردیم تا این شرایط غیر عادی به شرایط عادی برگردد.

وی اظهار کرد: تصمیم دیگر در رابطه با مسائل مالیاتی بود به سبب همین محدودیت ها ممکن است بعضی واحدها قادر به پرداخت مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده سال ۹۹  خود نباشند ،‌اقساط معوق داشته باشند و سررسید اقساط رسیده باشد، با توجه به این وضعیت مهلت پرداخت تا پایان خرداد ۱۴۰۰ امهال شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.