ورود موج تازه سرمایه های ورودی باعث افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین شد.

دورنمای مبهم بیت کوین

روزنامه چوسان ایلبو کره جنوبی در گزارشی نوشت :‌ رویای کسب سودهای هنگفت و نوسانات وسوسه انگیز ارزهای دیجیتالی باعث شده است تا شمار ورود سرمایه های جدید به این بازارها با شیبی تند رو به افزایش باشد.
در ادامه آمده است :‌ تب ارزهای دیجیتالی در این کشور را نگران کننده خوانده و نوشته است بسیاری از جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال کره ای به خیال یک شبه پولدار شدن، کار خود را رها کرده اند و تمام دارایی های خود را به بازار آورده اند.  

بانک های مرکزی بزرگ جهان نظیر بانک مرکزی آمریکا و همتای چینی آن کار روی صدور ارز دیجیتال ملی خود را آغاز کرده اند. در حالی که مدت زمان زیادی تا راه اندازی ویان دیجیتالی باقی نمانده، هیرت پیرس- کمیسر مالی سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا- گفته است ارزهای دیجیتالی نظیر یوان دیجیتال قرار نیست سلطه دلار بر بازارهای مالی را به چالش بکشند و دلار جایگاه ممتاز خود را در نظام مالی جهان حفظ خواهد کرد.  

با ورود هرچه بیشتر شرکت های بزرگ به بازار ارزهای دیجیتالی، این بار  بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرد که نخستین اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاکچین اتریوم را صادر کرده است. معامله گران ارزهای دیجیتالی امیدوارند ورود تدریجی بانک های بزرگ به بازار باعث شود تا جریانات سرمایه ای در نیمه دوم امسال افزایش زیادی پیدا کند و مقبولیت این ارزها نیز به عنوان ابزاری برای پرداخت و حفظ ارزش افزایش پیدا کند.  

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۲۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۶ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی آمریکا)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

نام قیمت (به دلار) درصد تغییرات قیمتی۲۴ساعت گذشته درصد تغیرات قیمتی یک هفته اخیر
بیت کوین ۵۷ هزار و ۴۲۹.۵۳ ۰.۸۵ درصد افزایش ۱۶.۶۸ درصد افزایش
اتریوم ۲۸۶۰.۶۹ ۴.۳۱ درصد افزایش ۳۰.۴۵ درصد افزایش
بایننس کوین ۶۱۸.۲۲ ۲.۰۷ درصد افزایش ۲۵.۶۰ درصد افزایش
ریپل ۱.۵۶ ۰.۶۵ درصد کاهش ۴۸.۰۵ درصد افزایش
تتر ۱.۰۰  ۰.۰۱ درصد افزایش ۰.۰۱ درصد افزایش
کاردانو ۱.۳۳ ۱.۴۹ درصد کاهش ۱۹.۵۰ درصد افزایش
دوج کوین ۰.۳۵۷ ۱۳.۸۳ درصد افزایش ۳۵.۴۳ درصد افزایش
پولکا دوت ۳۶.۴۱ ۰.۵۴ درصد افزایش ۲۳.۲۱ درصد افزایش
یونی سواپ ۳۹.۴۹ ۰.۱۹ درصد کاهش ۳۲.۱۰ درصد افزایش
بیت کوین کش ۹۹۲.۱۱ ۳.۶۴ درصد افزایش ۲۸.۷۱ درصد افزایش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =