کارآفرین صنعت شیلات با اشاره به ظرفیت تولید سالانه ۲هزار تن ماهی(سوریمی)،گفت: سرمایه در گردش و تامین نیروی کار از جمله چالش‌های این صنعت هستند.

تولید سالانه ۲ هزار تن ماهی پالایش شده در گرو تامین سرمایه در گردش

یداله خلفی، رئیس هیات مدیره شرکت بین الملل نفیس کوثر دریا در گفتگو با خبرنگار کارآفرین نیوز ادامه داد: سوریمی همان گوشت پالایش شده ماهی است و فرایند تولید آن، پیچیده بوده و با تمام امکانات و تجهیزات صنعتی و بدون دخالت دست انجام می‌شود.

این کارآفرین با تاکید بر سالم بودن این محصول افزود: سوریمی از خواص ماهی برخوردار است با این تفاوت که بوی نامطبوع ماهی و پوست و استخوان ندارد.

وی با اشاره به آغاز فعالیت این شرکت از سال ۱۳۹۰ در بندر هندیجان استان خوزستان در زمینه عمل آوری و بسته بندی آبزیان دریایی و میگو و ماهی پرورشی، گفت: تعداد اشتغال ایجادشده در شرکت، حدود ۴۰ نفر ثابت است که در مقاطعی به ۹۰ نفر نیز می رسد.

خلفی، سوریمی را با تمام خواص ماهی ذکر کرد که می تواند به عنوان ماده اولیه تمام غذاهای فست فودی نیز استفاده شود و همچنین می تواند پایه غذایی تمام خورشت ها و غذاهای سنتی خانواده باشد که به دلیل داشتن کلسیم، سدیم، امگا۳ و.. می تواند در صنایع غذایی به عنوان مکمل استفاده شود.

وی گفت: علاوه بر سوریمی، سوسیس و کالباس ماهی، بدون کوچکترین بوی نامطبوع تولید می شود و برای کودکان که طعم ماهی برایشان خوشایند نیست، گزینه مناسبی است، چرا که در این سن مکمل غذایی و کامل بودن غذای کودک برای حفظ سلامت و رشد و نمو آنها حائز اهمیت است.

به گفته رییس هیات مدیره شرکت بین الملل نفیس کوثر دریا، در ایران تنها تا مرحله تحقیقاتی و آزمایشگاهی روی سوریمی کار شده؛ اما شرکت نفیس کوثر در بخش R&D ، سالها روی این زمینه تحقیق و فعالیت کرد و امروز توانسته سوریمی را به تولید انبوه برساند.

تولید سالانه 2 هزار تن ماهی پالایش شده در گرو تامین سرمایه در گردش

وی بر اهمیت سلامت مردم تاکید کرد و ادامه داد: تاکنون با مجموعه های دارویی همکاری نداشته‌ایم اما با توجه به اینکه این محصول قابلیت استفاده در علم پزشکی را دارد و می تواند در کپسول های مکمل و... استفاده شود، آمادگی داریم که همکاری با شرکت های پزشکی را شروع کنیم.

وی سوریمی را انقلابی در عرصه غذای ایران عنوان کرد و افزود: کارخانه نفیس کوثر دریا در هندیجان است در حالیکه در این بندر، بجز ما تولیدکننده دیگری وجود ندارد به همین خاطر یکی از مشکلات ما تامین نیرو است بطوریکه مجبوریم از اطراف هندیجان، نیرو تامین کنیم که مشکلات خود را دارد.

خلفی دیگر مشکل این واحد تولیدی را کمبود سرمایه در گردش و همچنین کمبود تولید ماهی و میگو دانست و گفت: با این وجود، توانایی تولید سالانه دو هزار تن سوریمی و ماهانه ۳۰ تن میگو و ۵۰ تن ماهی را داریم.

سوریمی چیست؟

سوریمی که از طریق استحصال گوشت خالص ماهی به شیوه کاملا طبیعی و اصولی و بهداشتی و حذف بوی ماهی بدست می آید، در واقع همه خواص و فوائد و ارزش غذایی ماهی را با حذف معایب و نواقص آن دارا می باشد و هر حسن و خاصیت و ویژگی و امتیازی که در خصوص مصرف ماهیان برمی شمارند در سوریمی نیز در حد اعلای آن وجود دارد.

چربی سوریمی که درواقع همان چربی ماهی است، تشکیل شده از چربی های غیر اشباع چندگانه (PUFA) شامل اسید چرب لینولئیک ( omega ۶) و اسید چرب الفالینولئیک (omega ۳ ) از اجزای حیاتی غشاهای سلولی بدن می باشد.

علاوه بر این، مواد معدنی موجود در سوریمی شامل ید، فسفر، کلسیم، سدیم، پتاسیم، سلنیوم، آهن و.... است.

پروتئین سوریمی بدلیل هضم و جذب بالا و آسان و ارزش غذایی بالای آن ، برای تمام مقاطع سنی از جمله کودکان و نوجوانان و جوانان و سالمندان توصیه میشود.

تولید سالانه 2 هزار تن ماهی پالایش شده در گرو تامین سرمایه در گردش

بدن انسان نیازمند ۱۰ میکروگرم از ویتامین D در روز می باشد که با مصرف ۱۰۰ گرم سوریمی با چربی مناسب، حدود ۵۱ تا صد درصد از نیاز مصرف روزانه بدن به ویتامین D و تقریبا کل ویتامین های لازم در روز برای بدن را پوشش می دهد.

همچنین میزان پروتئین سوریمی که حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد است بدلیل عدم وجود بافت همبند و لایه پوششی روی تاندون ها و قابلیت هضم خوب ، بخاطر وجود فیبرهای عضلانی کوتاه و عدم وجوود پروتئینهای ساختمانی و کلاژ و الاستین، موجب هضم راحت تر و سریعتر آن می شود.

تبدیل گوشت ماهی به سوریمی باعث می شود به راحتی و آسانی انواع غذاهای سالم و مقوی و لذیذ و خوشمزه و متنوع و عام پسند را در کمترین زمان ممکن آماده و پخت نمود.

رشد ۶۷ درصدی ارزآوری

ارزآوری در حوزه صادرات آبزیان در سال جاری ۶۷ درصد رشد داشته است این در حالی است که ارزآوری این بخش در سال گذشته ۵۵۶ میلیون دلار بود.

می توان صنعت شیلات را از سه محور صیادی، آبزی‌پروری و صنایع تبدیلی و پشتیبانی تولید مورد ارزیابی قرار داد، کشور ما یک میلیون و ۲۵۹ هزار تن در حوزه آبزیان تولید دارد که ۷۰۲ هزار تن آن مربوط به صید و ۵۵۶ هزار تن متعلق به آبزی‌پروری است این در حالی است که تولید آبزیان در شرایط تنش آبی کشور و با توجه به کم‌آب‌بر بودن این فعالیت به صرفه است و تولید آبزیان می‌تواند به تأمین امنیت غذایی کمک بزرگی کند.

تولید سالانه 2 هزار تن ماهی پالایش شده در گرو تامین سرمایه در گردش

بنا به اعلام سید حسین حسینی رئیس سازمان شیلات ایران، رشد ۶۷ درصد ارزآوری در حوزه صادرات آبزیان را در سال جاری داشته ایم. ارزآوری این بخش در سال گذشته ۵۵۶ میلیون دلار بود و تا سال ۱۴۰۴ نیز قرار است که ظرفیت در حوزه تولید را تا ۲.۴ میلیارد دلار افزایش دهیم.

از سوی دیگر، در سفرهای استانی رئیس جمهور، بیش از ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ۵۶ طرح نیمه تمام و غیرفعال در حوزه شیلات تخصیص داده شد که در صنعت شیلات بی سابقه است همچنین برای پایداری تولید نیز بیش از ۳ هزار و ۹۴ تولیدکننده به بانک کشاورزی معرفی شدند و از تسهیلات کم بهره استفاده کردند.

برچسب‌ها